Kentsel Dönüşüm 1.Etap İhale 20 Ekim’de

0
51

Gerede Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 1.Etabın ihalesi 20 Ekim’de yapılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Gerede Belediyesine vermiş olduğu yetkiye istinaden, Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların yıkımına yönelik, alanda bulunan yapıların yıkımı tamamlandı.

1.Etabın yapım ihalesi 2 kez yapıldı; İlk ihale Geçerli Teklifin Alıma Ayrılan Ödeneğin/Yaklaşık Maliyetin Üzerinde Olması Nedeniyle TOKİ tarafından iptal edilmişti. İkinci ihale ise; Geçerli Teklifin Yaklaşık Maliyetin Üzerinde Olması Nedeniyle ibaresi ile TOKİ tarafından iptal edildi. 1.Etabın ihalesi TOKİ tarafından 20 Ekim’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) – Toplantı Salonunda Saat:11.00’da gerçekleştirilecek.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ’’İlçemizin çehresini değiştirecek olan Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesinde 1.Etabın ihalesi 20 Ekim’de TOKİ tarafından yapılacak. Daha önce yapılan ihaleler TOKİ tarafından gösterilen nedenlerden dolayı iptal edildi. İhalenin süreci ile ilgili TOKİ(Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) ve EKAP(Elektronik Kamu Alımları Platformu) internet sitelerinde tüm bilgiler ve detaylar şeffaf bir şekilde yer almaktadır. Vatandaşlarımız gelişigüzel yapılan açıklamalara itibar etmemelidirler, resmi kurumların internet sitelerinden veya bizim açıklamalarımızdan takip edebilirler. Deprem bölgesinde on binlerce konut inşa ediliyor. Ülkemiz doğal olarak tüm enerjisini depremzede vatandaşlarımıza yöneltti. Deprem bölgesinde vatandaşlarımızın kışa girmeden konutlarına oturabilmesi için seferberlik durumu var. Ben bu ihalede tarih itibari ile daha fazla katılımın olacağını tahmin ediyorum. Geredeli hemşehrilerimiz müsterih olsun TOKİ işbirliğinde konutlarımızı yaptıracağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.