KENT KONSEYİNDEN ÖRNEK BİR PROJE DAHA

0
1820

 Karaman Kent Konseyi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Kent Konseyi Kadın Meclisi; yetim ve parçalanmış aile çocuklarının ruhsal gelişimini sağlamak, başarılı ve sağlıklı bir şekilde topluma kazandırmak amacıyla "Aile Koçluğu Projesi"ne start verdi. Kent Konseyi Kadın Meclisi, Çocuk Çalışma Grubu tarafından hazırlanan proje; Karaman Belediyesi, Kent Konseyi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü tarafından yürütüleceği, projenin amacının ise yetim ve parçalanmış aile çocuklarının ruhsal gelişimlerini sağlamak, başarılı ve sağlıklı bir şekilde topluma kazandırmak olduğu belirtildi.

 Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven: “Karaman Kent Konseyi olarak çok önemli ve değerli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim” dedi.Kadın meclisi Çocuk Çalışma Grubu Başkanı Emine Suci ise proje ile ilgili şunları belirtti: ”Proje kapsamında amacımız sahiplendiğimiz çocuklarla birebir ilgilenerek onlardaki manevi boşluğu doldurmaktır.” Aile Koçluğu projesi kapsamında 3 pilot okul olarak; İstiklal Ortaokulu, Necati Yeniel Kız İmam Hatip Lisesi ve Vali Ali Akan İlkokulu belirlendiği açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.