KEMAH ÖZLEMLE BEKLEDİĞİ HİZMETLERE KAVUŞUYOR

Göreve başladığı günden bugüne Kemah için aşkla ve şevkle çalışan Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemah’ı özlemle beklediği hizmetlerle buluşturmaya devam ediyor.

0
2132

Kemah’ta TOKİ Hayali Gerçeğe Dönüşüyor              

Kemah’ta Yıllardır hayali kurulan ve özlemle beklenen TOKİ konutlarının ihalesinin yapıldığını söyleyen Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemah TOKİ Projesi ile ilçedeki konut sorununu çözeceklerini ifade etti.

Yıllardır yılan hikâyesine dönen TOKİ konutları ile ilgili yapım çalışmalarının yakın zamanda başlayacağının müjdesini veren Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Yirmi yıldır hayalini kurduğumuz TOKİ konutları yapımı ihalesi yapıldı ve ihaleyi kazanan firma ile TOKİ arasında sözleşme imzalandı. Dört yıldır görevde olduğum süre zarfında belediyemin imkânları ile ilçemize TOKİ konutlarının yapılması için çok çalıştık. Rabbime şükürler olsun ki harcadığımız emeklerin karşılığı sonucunda Kemah TOKİ konutları ihalesi sonuçlandı. Çok yakın zamanda temellerinin atılacağı TOKİ konutlarımızın inşaatların tamamlanması ile hak sahiplerine teslim edilecek. Bu süreçte bizlerin sonuna kadar yanında olup, yardımlarını esirgemeyen Sayın Başbakanım Binali Yıldırım Beyefendiye en derin şükran ve saygılarımı arz ederim. Çok kıymetli Valim Sayın Ali Arslantaş’a,  Erzincan Millet Vekilleri Sayın Sebahattin Karakelle ve Sayın Serkan Bayram’a teşekkürlerimi sunarım. Eski Kemah Kaymakamımız Sayın Cuma Çotu’ya, Kemah Kaymakamımız Ahmet Karaarslan’a, Başbakanlık Danışmanı Sayın Süleyman Karaman’a, Başbakanlık Daire Başkanı Sayın Adem Sökmen’e, değerli TOKİ Başkanı Sayın M. Ergün Turan ve yardımcıları Sayın Mehmet Özçelik ve Sayın Sami Er’e yapmış oldukları katkı ve yardımlardan dolayı kendilerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Biz bu çalışmalarda bulunurken bizlere yol gösteren, öncülük eden değerli vakitlerini bizlere ayıran Kemahlılar Dernek Başkanı Sayın Mehmet Oral’a, Ankara Ersiyat Başkanı Sayın Tevfik Tavşanoğlu’na, Koçkar Köyü Dernek Başkanı Sayın Abdullah Balcı, Sayın Ahmet Akkaya, Sayın Adem Koçyiğit, Sayın Birol Demirkaya, Sayın Semih Tekin’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü bu çalışmamızda bizlere güvenerek müracaatta bulunan kura sonucunda konut çıkan, çıkmayan tüm hemşerilerime, arsalarını satarken belediyemizin belirlediği rayiç değerden bir kuruş fazlasını talep etmeyen Kemahlı dostlarıma, bilhassa ‘başkanım benim ihtiyacım yok ama müracaat sayısı tamamlanmaz ise bana da konut yazabilirsin’ diyerek desteklerini esirgemeyen Kemahlı iş adamlarına şükranlarımı sunuyorum. Kemahlı her şeyin en iyisi ve en güzeline layıktır. Yöremize özgün olarak inşa edilecek, modern ve yöresel mimari izlerini taşıyan, Kemahımıza değer katacak, Kemahımızın konut sorunu çözecek, TOKİ konutları Kemahımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Huzur Evi Projesi Devam Ediyor

Kemah Belediyesinin Kemah Kaymakamlığı ve Kemahlılar Derneği’nin destekleriyle hayata geçirdiği Kemah Huzur Evi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Kemahlılar Derneği tarafından Erzincan’ın Kemah ilçesindeki 407 ada 4-5 parsel üzerinde olan Huzurevi binasının tadilat ve tefrişat işlerinin yapımına ilişkin imzalanan protokol kapsamında yüklenici firma tarafından başlatılan yapım çalışmaları devam ediyor. Kemah’ta yakın zamanda tamamlanarak hizmete açılacak olan huzurevi binasında iç mekânın yeniden dizayn edilmesi için başlatılan yıkım, tadilat ve yapım çalışmaları devam ediyor. 6 katlı, 35 kişi ve 35 oda kapasiteli huzurevi binasına yapılacak tadilat ve tefrişat işlemlerinin yakın zamanda tamamlanacağı bilgisini veren Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, “Projenin tamamlanmasının ardından, modern ve yaşam standartları yüksek bir hizmet binası olacaktır. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ciddi destekleriyle ilçemiz gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Kemah Kaymakamlığı ve Kemahlılar Derneğinin destekleriyle bu yıl içerisinde Huzur Evini Kemahlıların hizmetine açmanın heyecanı içerisindeyim. Emeği geçen tüm birim ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dinlenme, berber, hobi-dikiş, el işi ve spor odalarından sosyal servis ve revirine kadar 5 yıldızlı bir otel konforunda hizmet verecek olan huzurevinin tadilat ve tefrişat işlemlerinin de tamamlanmasıyla bakıma muhtaç birçok yaşlı insanın hizmetini karşılaması ve aynı zamanda huzurevindeki konukların öğretmen, öğrenci gibi farklı çevrelerle bir araya getirileceği bir aile ortamı sağlanacak. Kemah Belediyesi ve Kemah Kaymakamlığı öncülüğünde hazırlanan Huzurevinin tadilat ve tefrişatını İstanbul Kemahlılar Derneği ve hayırsever Kemahlıların üstlendiğini ifade eden Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, “Yaşlılarımız başımızın tacı, Milletimizin ve ailemizin bereketidir. Atalarına sahip çıkmayan, büyüklerine hürmet göstermeyen bir toplum geleceğine güvenle bakamaz. İnşallah bu huzur evi tamamlandığı takdirde devletimizin şefkatli elleri yaşlılarımıza bir kez daha ulaşmış olacaktır. Bu anlamlı ve değerli projenin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

KEMAH ÖĞRETMEN EVİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kemah’a Değer Katacak, Kemah’ın önemli bir sorununu daha ortadan kaldıracak Yeni öğretmen evinin yapımı için, Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Telekom arasında yapılan protokol çerçevesinde 2019’un sonuna kadar 5 ayrı ilde tamamlanacak projelerle 112 derslikli toplam 6 okul, 50 yataklı yeni bir öğretmenevi ve bir öğretmenevinin bakımı ve onarımı yapılacak. Bu projeler arasında yer alan Kemah Öğretmen Evi Projesi ile ilçenin önemli bir sorununun ortadan kalkacağını ifade eden Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan,  konuyla ilgili, “İlçemize yeni Öğretmen Evinin yapımı için, Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. İlçemize değer katacak, ilçemizin bir sorununun daha ortadan kalkacağı bu projede desteklerinden dolayı başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Beyefendiye, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Beye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Beye, Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a, İlimiz Vekilleri Sayın Sebahattin Karakelle ve Sayın Serkan Bayram’a, Kemah Kaymakamımız Sayın Ahmet Karaaslan’a, Başbakanlık Danışmanı Sayın Süleyman Karaman’a, Başbakanlık Daire Başkanı Adem Sökmen’e, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün’e ve belediyemiz arsasının öğretmen evi yapılması için tahsisinde yardımlarını esirgemeyen Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Partili meclis üyelerime tüm Kemah halkı adına teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.

“Kemah’a Katma Değer Katma Gayesindeyiz”

Kemah’a katma değer sağlayacak ve Kemah’ın gelişimine önemli katkı sağlayacak nitelikli projeler üretme gayesi içerisinde olduklarını ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, sözlerine şöyle devam etti: “Göreve başladığımızda Kemah’ın sorunlarını çözüme kavuşturup Kemah’a kalıcı eserler kazandıracağımızın sözünü vermiştik. Şükürler Olsun ki bu gün geldiğimiz noktaya bakıldığında gerek ilçemizin ihtiyaçlarının karşılanmasında gerekse de kalıcı eserler kazandırma noktasında belirlediğimiz hedeflerin çok üzerindeyiz. Mevla’m birlik beraberliğimizi daim etsin. Devletimizin desteğe ile Sayın Kaymakamım ile beraber el birliği içerisinde projeler üretip Kemah’a katma değer katma gayesindeyiz. Bu noktada koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.