KAVAK DERE ISLAH ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Çerkezköy’de kirliliği ve çevreye yaydığı pis kokular nedeniyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin kâbusu haline gelen Kavak Dere’de ıslah çalışmaları tamamlandı.

0
1165

 

2 etap halinde gerçekleştirilen Kavak Dere Islah çalışmalarının Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kavak Dere ıslah çalışmaları 2 etap halinde gerçekleşti. 1700 metrelik 1. Etap ıslah çalışmaları V kanal şeklinde gerçekleştirilirken; 1150 metrelik 2. Etap çalışmaları ise U kesit şeklinde gerçekleştirildi. Ayrıca ıslah çalışmaları kapsamında 33 ve 25 metre

Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin Kavak Dere’deki kirlilik ve çevreye yayılan pis kokulardan uzun süredir şikayetçi olduklarını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Çevredeki evsel atıklar ve sanayi bölgesindeki bazı fabrikaların kaçak atıksu hatları Kavak Dere’ye dökülüyordu. Islah çalışmalarının tamamlanması ile birlikte tespit edilen kaçak hatlar kapatıldı. Kavak Dere’den artık temiz ve kokusuz su akıyor” dedi.

Kavak Dere etrafında kolektör hattı yapımına da başlanıldığını kaydeden Başkanımız Akay, “Bu bölgedeki atık sular kolektör hattı ile toplanarak Veliköy Mahallemizdeki Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşınacak. Burada arıtıldıktan sonra standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edilecek. Daha sonra Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kavak Dere etrafında yeşil alan düzenleme ve park yapım çalışmaları gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.