“Kapanan Okullarımızı Taziye Evi Olarak Dönüştürüyoruz”

Balâ Belediyesi tarafından ilçe genelindeki mahallelerde bulunan eğitime kapatılmış okullar tamamen yenileyerek taziye evi olarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunuluyor.

0
1547

Göreve geldiği günden bu yana ilçe halkının hayatını kolaylaştırmak ve halkın öncelikli ihtiyaçlarına cevap verebilme adına çalışan Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, ihtiyaca yönelik hizmet anlayışı çerçevesinde Balâ’nın ihtiyaç duyduğu alanlarda önemli çalışmalara imza atıyor. Şehrin fiziki ihtiyaçlarını karşılamak noktasında ortaya koyduğu başarılı projelerle Balâ ’da büyük bir değişim ve gelişime imza atan Belediye Başkanı Arif Kaplan, sosyal anlamda da hayata geçirdiği örnek projelerle de fark yaratıyor. Şehrin fiziki dönüşümü kadar sosyal dönüşümünün de önemli olduğunun altını çizen ve bu anlayış çerçevesinde halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak projeler üreten Belediye Başkanı Arif Kaplan, fiziki koşulları nedeni ile eğitim veremeyecek durumda olan okulların değerlendirilerek ilçe halkının çeşitli sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak tesislere dönüştürülmesi noktasında ortaya koydukları proje kapsamında Balâ ’ya yeni taziye evleri kazandırdıklarını söyledi. Proje ile ilgili bilgiler veren Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, “Milli Eğitim bize tahsis etti. Taşımalı eğitime geçen okulların kapanmasının ardından boş kalan okullarımızın çok amaçlı sosyal tesislere dönüştürülmesi noktasında Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler neticesinde Milli Eğitim Müdürlüğü boşaltılan okullarımızı belediyemize tahsis etti. Bu binalarımızın atıl durumda kalıp yıkılmaya yüz tutmaması için başlattığımız çalışmalar neticesinde okullarımızın tüm bakım, onarım ve tadilatlarını yaparak ilçe halkımızın çok amaçlı kullanabileceği tesis ve taziye evlerine dönüştürdük. Binaların tüm bakım onarım, tadilat çevre düzenleme ve iç teşrifatını yaparak mahalle sakinlerimizin kullanımına sunuyoruz. Taziye evleri olarak hizmete açtığımız bu binalar mahallelerimiz için çokta elverişli oldu. Bizim için de öyle. Halkımız bu uygulamadan çok memnun. Onların memnuniyeti bizleri de memnun ediyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.