KANGAL’IN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, belediye hizmet binası ve kent meydanını kapsayan yenileme çalışmalarıyla Kangal’ın çehresini değiştirdiklerini söyledi.

0
1579

Kangal halkına en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla belediye hizmet binasını yenilediklerini söyleyen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, hizmet binayla bütünlük oluşturan meydan kültür parkında gerçekleştirdikleri çalışmalarla bu alanı Kangal’a yakışır bir hale getirdiklerini söyledi. Gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, yaptığı açıklamada, “Kangal Meydan Kültür Parkı ile bütünleşecek şekilde tasarlanan Belediye hizmet binasının zemin kat kullanımı kentlinin sıklıkla kullanacağı serbest bir dolaşıma olanak tanıyan ve tasarlanmış peyzaj alanı ile iç içe girmiş bir kurguda toplam 250 metrekare taban alanına sahip yapı, 1.233,68 metrekarelik alana kuruludur. İçerisine şeffaf şekilde hizmet veren servis birimleri yerleştirilmiş olup; Makam girişi yapının ikinci girişine yerleştirilmiştir. Üç katlı ve aynalı tasarımıyla kent meydanında dikkat çekmektedir.” İfadelerini kullandı.

Belediye hizmet binasının yenilenmesi noktasında yürüttükleri çalışmaların yanında kent meydanında önemli bir değişime imza attıklarını ifade eden Başkan Öztürk, kent meydanda yaptıkları düzenleme ve yenileme çalışmalarıyla meydana estetik bir görünüm kazandırdıkları belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İlçenin içerisinde yer alan Meydan Kültür Parkı ile İlçe merkezinde Tarihi Abdurrahman Paşa Cami, Atatürk Heykeli ile bütünlük sağlayarak belediye hizmet binasının yerleşim kararında oldukça belirleyici bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda bu süreklilik kentin önemli bir meydanı havası vermiş ve çeşitli kamusal kullanımlar ile beslenmiş bir boşluk ile bu sürekliliğin sonlandığı önemli bir alana dönüşmüştür. 983.68 metrekarelik alan ayrılmıştır. Meydanda bulunan Atatürk heykelinin yanına ay yıldız ve tarihimize ait semboller ile donatılmıştır. Ayrıca Kangal değerlerini yansıtan kangal koyunu, kangal köpeği, ozanı ve yöresel motifleri yansıtan meydan heykeli düzenlemeleriyle de meydanımıza daha estetik bir görünüm ve kimlik kazandırdık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.