“KANGAL İÇİN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlarla her gün daha da değişen ve gelişen bir kimlik kazanan Kangal’da yaşanan bu değişim ve gelişimin baş mimarı olan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, gerçekleştirdikleri yatırımlarla adeta çağ atlayan Kangal için daha yapacak çok işlerinin olduğunu ve çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

0
1561

Kangal’da Altyapı Çalışmaları Başladı

Kangal Belediyesi tarafından hayata geçirilen Altyapı projesi kapsamında;  içme suyu terfi hattı, içme suyu isale hattı, yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı, su deposu ve arıtma tesislerinin inşaat işlerine başlandı.

Kangal’ın sorunlarını bir bir ortadan kaldırarak şehre daha modern daha yaşanılabilir bir kent kimliği kazandıran Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Kangal’ın kangren haline gelene asırlık altyapı sorununu ortadan kaldırmak için kolları sıvadı. Hayata geçirilen Altyapı projesi kapsamında;  içme suyu terfi hattı, içme suyu isale hattı, yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı, su deposu ve arıtma tesislerinin inşaat işlerine başlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte hem Kangal’ın asırlık altyapı sorunu ortadan kalkacak hem de Kangal’ın geleceği güvence altına alınmış olacak. İlçede ilk hedeflerinin sorunsuz bir alt yapı olduğunu belirten Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, bu konuda çalışmaların start aldığını belirterek, bu yıl sonuna kadar yüzde 90 oranında çalışmaların tamamlanacağını belirtti.33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından takip eden Başkan Öztürk, Altyapı konusunda 7 yıldır emek verdiklerini ifade ederek, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Altyapı çalışmalarına başladık. Proje kapsamında içme suyu yeni kaynaktan alınarak ilçemize getirilecek. Asbest olan boruların tamamının değişip şehir şebekesini yenileceğiz. Kanalizasyonumuz yüzde 30 – 40’lardaydı. Bunu bitireceğiz. Yani içme suyu terfi hattı, içme suyu isale hattı, kanalizasyon yenileme yağmur suyu hattı. Proje 1100 günlük süresi var ama biz bu çalışmayı 600 günde tamamlayacağız Allah nasip ederse. Altyapı yapılınca tabi ki bir takım problemler, sorunlar yaşayacaksınız ama biz şunları da halkımıza anlatıyoruz anlatmaya da devam edeceğiz.” dedi.

“100 Bin Nüfusa Yetecek Bir Alt Yapı Yapıyoruz”

Altyapı çalışmalarında 5 ekip, 30 iş makinesi ve 130 personelin görev yaptığını ifade eden Başkan Öztürk, “Mesela içme suyu, su deposuyla ilgili elimizde mevcut bulunan iki tane içme suyu, su depomuz var. Bir tanesi 700 tonluk bir tanesi de 800 tonluk yani 1500 tonluk su deposu var. Yeni yapacağımız su deposunda da projede bunlar başladı. 50 Bin m3’lük, yani mevcudun yaklaşık 38 kat daha büyüğü bir su deposuna kavuşacak. Yani yaptığımız alt yapı bugün merkezde nüfusumuz 11 bin 12 bin civarında merkez nüfusumuz var.100 bin nüfusa yetecek bir alt yapı yapıyoruz. Ve bir asırda bundan sonraki süreçte yerel yönetime hangi kardeşimiz hangi ağabeyimiz gelirse gelsin 100 yıl alt tarafta hiçbir işi olmayacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.