KADIN VE AİLE HİZMETLERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 2018 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Yalovalı vatandaşlar için hizmetlerini her geçen gün artırarak sürdüren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 1 yıllık süreçte; Umut Merkezi kurslarından ‘Saklamıyorum Paylaşıyorum’a, Hoş Geldin Bebek projesinden Berber ve Kuaför Hizmetine kadar birçok projeden Yalovalıların faydalanması sağladı.

0
904

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın Yalova’da hayata geçirdiği projelerden biri olan ve Yalova’nın çeşitli noktalarına eklenen giysi kumbaraları sayesinde vatandaşlarımız ihtiyaç fazlası giyim eşyalarını ihtiyaç sahibi vatandaşlarla rahatça paylaşabilme imkanı buldu. Merkezlere gönderilen eşyalar Umut Merkezi çalışanları tarafından kontrol ediliyor. Gözden geçirilen kıyafetler ve eşyalar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza bu merkezlerden ücretsiz olarak veriliyor.
2018 yılının Ocak ayından Aralık ayına kadar toplam 3480 giysi ve eşya, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak verildi. Kampanyaya katılıp destek vermek isteyen vatandaşlarımızda Yalova Belediyesi Çözüm Noktaları ve Umut Merkezleri’ne başvuru yapabileceği gibi büyük ev eşyası katkısı sağlamak isteyen vatandaşlarımız ise (0226) 811 59 00 -01 numaralı telefonlardan eşyalarının teslim alınmasını isteyebilirler.


Sıcak Yemek Hizmetinden 82 Bin 623 Kişi Yararlandı

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler neticesinde belirlenen ailelere sıcak yemek hizmeti sürdürülüyor. Ocak ayından yılsonuna kadar ki 1 yıllık süreçte; Yalova ve merkez mahalleler içerisinde toplam 82 bin 623 kişinin bu hizmetten faydalanması sağlandı.

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar, 2019 yılında da artarak devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.