İŞİMİZ DE GÜCÜMÜZ DE BALYA

Göreve başladığı günden bu güne kadar büyük bir özveri ile çalışan ve Balya’nın çehresini değiştirecek önemli yatırımların altına imza atan Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç,  “Bizim işimiz de gücümüz de Balya. Balya’nın gelişimi için, çocuklarımıza daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Balya bırakmak için milliyetçi, üretken ve toplumcu belediyecilik anlayışı çerçevesinde gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

0
1873

“15 MAHALLEMİZE 15 SOSYAL TESİS”

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç tarafından 15 Temmuz şehitlerinin anısına hayata geçirilen 15 mahallemize 15 sosyal tesis projesi kapsamında yapımı gerçekleştirilen sosyal tesislerin sayısı her geçen gün artıyor.

15 Temmuz şehitlerimizin anısına 2017 yılında 15 kırsal mahalleye 15 adet sosyal tesis kazandıracağının sözünü veren Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, verdiği bu sözü yerine getirmek noktasında ilçede adeta sosyal tesis seferberliği başlattı. 15 kırsal mahallede başlatılan sosyal tesis atağına her geçen gün yeni bir halka ekleyen Başkan Kılıç, proje ile ilgili yaptığı açıklamada “15 Temmuz şehitlerimizin anısına 15 kırsal mahallelerimize 15 Adet sosyal tesis kazandıracağız. Kırsal mahallelerimize modern sosyal tesisler inşa ederek Balya’nın çehresini değiştiriyoruz. Kırsal mahallelerimizde kilit parke taş döşemesi, atıl durumdaki köy konağı, aşevi, düğün salonu, sağlık ocağı, çay bahçelerinin ve eski okul binalarımızın bakım onarım tadilat ve boya, badana çalışmalarını yaparak halkımızın daha temiz alanlarda vakit geçirmelerini sağladık. Çok amaçlı sosyal tesisler mahallelerimizin önemli ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde dizayn edilerek ortak sosyal yaşam alanları haline geldi.” şeklinde konuştu.

Sosyal Tesis Çalışmalarına bir Halka Daha

Balya Belediyesi tarafından Müstecap Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Sosyal Tesis hizmete açıldı. 700 m² kapalı alana sahip sosyal tesis içerisinde üstü kapalı düğün salonu ve yemek yeme yeri, bulaşık yıkama yeri, yemek pişirme yeri, bay-bayan wc, tarihi dokusu bozulmadan restore edilen eski okul binası; 5000 m² açık alanda ise oyun parkı, piknik, dinlenme yerleri bulunuyor.

TOPLU KONUT PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın üstün gayretleri ve uyumlu çalışmaları sonucunda Balya’da hayata geçirilen önemli projelerden biri olan TOKİ konutları projesinde sona gelindi.

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın yapmış olduğu girişimler sonucunda Balya ilçesinin en büyük problemlerinden biri daha çözüme kavuştu. Balya’nın makus talihini değiştiren önemli projelerin altına imza atan Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın Balya ya kazandırdığı önemli projelerden biri olan Balya Toki Projesi kapsamında Balya’da modern bir yaşam alanı inşa edildi. İçerisinde 108 konut, ticarethane ve ibadethane bulunan toplu konut projesi gerek mimari yapısı, gerek sosyal donatıları, ortak yaşam alanları ve çocuk alanlarıyla da dikkat çeken Balya’da hayat geçirilen önemli yatırımlardan biri.

“Balya’nın Çehresini Değiştiriyoruz”

6 bloktan oluşan, içerisinde; 108 daire, ibadethane, ticarethane ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu konut projesinin hem balyanın önemli bir sorununu ortadan kaldıracağını hem de Balya’nın çehresini değiştireceğini söyledi. Balya’nın çehresiyle birlikte kaderini de değiştirecek olan Toplu konut Projesinin yapım çalışmalarının sonuna geldiklerini ifade eden Başkan Osman Kılıç, “TOKİ konutları projesinde çok şükür sona geldik. Ev sahibi olma hayaliyle bu günü bekleyen halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Mimari yapısı, konumu, tasarımı ve sosyal imkanları ile Balya’nın çehresini değiştirecek olan bu projemizle daha yaşanılabilir Bir Balya hedefimize doğru önemli bir adım daha atmış bulunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

 “Yapılamaz Denileni Yaptık”

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, “2014’te göreve geldiğimiz süre zarfında sadece ilçemizin değil ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan Toplu Konut sorunu çözmek adına verdiğimiz sözü yerine getirmek için kolları sıvadık.  Önceki dönemlerde yapılmaya çalışılıp yapılamayan ve yapabileceğimize ihtimal verilmeyen önemli projelerden biri olan toplu konut projesini TOKİ ile yaptığımız girişim ve çalışmalar neticesinde hayata geçirdik. TOKİ evleri için girişimler yapıldığında, bazı kişiler, oraya ev olmaz, oraya kimse gitmez. Bunlar hep sözde kalır dedi. Ev sahibi olma hayali kuran, köyde çalışan, madende çalışan kardeşlerimizin ev sahibi olmasını engellemek isteyenler oldu. Ama biz ısrarla ve kararlılıkla hem halkımızın hem de ilçemizin menfaatine olacak bu önemli yatırımın gerçekleşmesi için canla başla çalıştık ve nihayetinde de amacımıza ulaştık. Halkımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin huzur ve mutluluğuyla bu önemli projemiz bir kez daha ilçemize ve ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.