“İLKLERİN BAŞKANI, İLKLERİ ŞEHRİ PAYAS’I FARKLI KILMAYA DEVAM EDİYOR”

Belde belediyesi olarak devraldığı Payas’ın 2012’de ilçe olmasıyla hizmet çıtasını daha da yükselten ve birçok anlamda sadece Payas’ta ve Hatay’da değil Türkiye’de ilklere imza atan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, dördüncü döneminde de Payas’ı dört dörtlük hizmetlerle buluşturmaya ve Payas’ı farklı kılmaya devam ediyor.

0
1045

PAYAS’TA EĞİTİM ÇITASI “TARIK PROJESİ” İLE YÜKSELDİ

Payas Belediyesi ve Payas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile sürdürülen “Tarık Projesi” öğrencilere umut ışığı oldu. Eğitimci kimliği ve eğitim konusunda gösterdiği hassasiyetle dikkat çeken Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, bu alanda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla öğrencilerin geleceğe olan bakış açılarını değiştirdi.

Payas Belediyesi ve Payas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile sürdürülen “Tarık Projesi” kapsamında Payas Belediyesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında İlk, Ortaokul ve Lisede eğitim gören öğrencilere 23450 adet sınavlara hazırlık kitabı ve 544 adet zekâ oyun setleri dağıttı. İlçe genelinde eğitim çıtasını “Tarık Projesi” ile yükselten Payas Belediyesi, öğrencilerden ve velilerden tam not aldı. Payas Belediyesi’nin Bekir Altan’ın öncülüğünde bu projede her yaş grubuna uygun olarak öğrencilere eğitimlerini ve gelişimlerine katkı sağlayacak kitap setlerinin ücretsiz olarak verilerek ihtiyaçları gideriliyor. Zeka oyunu setleri, Her sınıfa ve tüm sınavlara uygun Kaynak Ders Kitapları, Türk Klasikleri, Türk Büyükleri gibi kitap dağıtımını kapsayan projeyle Payas’ta Eğitim’de Fırsat Eşitliği sağlandı.  Payas ilçesindeki imkanları daha verimli kullanarak başarıyı arttırmaya yönelik; akademik, sosyal ve kültürel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla Payas’ta uygulanan ‘Tarık projesi’ okulların açılmasıyla aktif olarak etkinliklere başlamış ve halen etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

“Eğitim, Bir Milletin Kaderini Belirler”

Eğitimli bir millet, gelişmiş bir memleket düsturunu şiar edindiklerini belirten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, eğitimin önemine vurgu yaparak “Güzel bir gelecek yalnızca iyi bir eğitimle sağlanır. Eğitim, bir milletin kaderini belirleyen en önemli unsurdur ve çağdaş medeniyet kapıları ancak eğitim ile aralanır. Eğitim kalitesinin artması adına devletimiz her türlü imkânlarını kullanıldığı gibi bizlerde Payas Belediyesi olarak eğitime desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tarık Projesi ile 2017-2018 eğitim yıllında, yüzbinlerce sınava hazırlık kitapları, zekâ oyunları ve hikâye kitaplarını öğrencilerimizle buluşturduk. Daha iyi bir gelecek sunabilmek için öğrencilerimize deneme sınavları yaptık. Her türlü sorunun çözümü için verilecek cevabın eğitim olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Okul öncesinden başlayarak eğitimin tüm kademelerinde nasıl daha iyi bir eğitim verilebileceğini anlatıp, eğitimi iyi hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Tarık Projemiz de bunlardan bir tanesi. Projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.