“İLİMTEPE BÖLGENİN EN GÜZEL YAŞAM ALANI OLACAK”

Kocaeli-Körfez İlimtepe Kültür Merkezi’nin temel atma töreni sonrası bölge esnafı ile bir araya gelen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Projeler tamamlandığında İlimtepe bölgenin en güzel yaşam alanı olacak” dedi.

0
1907

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlimtepe’ye değer katacak olan kültür merkezinin temel atma töreni sonrasında bölgede esnafı dolaştı, vatandaşlarla bir araya geldi. İlimtepe’ye değer katan projeleri tek tek hayata geçirdiklerini belirten Başkan İsmail Baran, “Yola çıktığımızda İlimtepe halkı bize güvendi. Biz de onların bize olan inancını boşa çıkarmamak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

ÜNİVERSİTE VE TOKİ
İlimtepe, bölgemizin en güzel yaşam alanı haline gelecek. Kültür merkezimizin temelini attık ve 2018’e girdiğimiz günlerde tamamlamayı planlıyoruz. İki tane duble yol çalışmamız var. 140 dönümlük alana bir üniversite getireceğiz. Bunun müjdesini 2018’de vereceğiz. Ya bir vakıf üniversitesi olacak ya da Kocaeli Üniversitemizin bir kampüsünü buraya getireceğiz” ifadelerini kullandı.

İlimtepe’de büyük bir alanın TOKİ’ye devredildiğini de hatırlatan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bölgeye TOKİ’nin gelmesiyle ilgili bir çalışma yaptık. Bu sene 1. etap projesiyle birlikte TOKİ de çalışmalara başlayacak. Sizlerin bize olan inancı ve güveni, bizleri çalışmaya teşvik ediyor. Nice büyük projeleri İlimtepe’de hayata geçireceğiz ve bölgenin cazibesini daha da arttıracağız” ifadelerini kullandı.

TAM DONANIMLI MERKEZ
Körfez Belediyesi, bölge halkının ihtiyaçlarını bir arada gidermesini sağlayacak hem de sosyal hayatı canlandıracak olan İlimtepe Kültür Merkezi’nin projelendirme çalışmalarını Selçuklu mimarisinde tasarladı. Bölgenin eğitim, kültür, sanat, sağlık alanında halkın ihtiyaçlarına cevap verecek olan merkez tam donanımlı olarak vatandaşın hizmetine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.