“IHLARA’YA YAKIŞAN HİZMET VE PROJELER ÜRETİYORUZ”

Çağdaş, yaşanabilir ve yaşam kalitesi yüksek bir belde oluşturma çabası içerisinde olan Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, hizmette kalite standardını ön planda tutarak İç Anadolu ve Aksaray'ımızın incisi, turizm cenneti Ihlara’ya yakışan hizmet ve projelere imza atıyor.

0
2303

Yaşanmak zorunda olunan değil; yaşanmak istenen bir belde vizyonu ile çalışmalarını şekillendiren Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, alt ve üst yapı sorunlarının ortadan kaldırılması başta olmak üzere Ihlara’dasosyal, kültürel hayatın canlanması ve turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek Ihlara’nın bu alanda önemli bir merkez haline gelmesine yönelik çalışmaları devam ediyor.Ihlara ve Ihlara halkı için hizmet üretmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan İsmail Yılmaz, belediyeciliğin gereklerini yerine getirme noktasında gerçekleştirdiği yatırımlarla fiziki anlamda beldenin ihtiyaçlarını karşılayan ve şehrin fiziki görünümünü değiştiren çalışmaların yanında özellikle turizm, sosyal ve kültürel anlamda gerçekleştirdiği çalışmalarla Ihlara’yı ön plana çıkarma çabası içerisinde.
Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi gibi önemli bir değeri kendi sınırları içerisinde barındıran Ihlara’nın turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek amacında olan ve bu doğrultuda insanların tüm beklentilerine karşılık bulabildiği bir şehir inşa etme çabası içerisinde olduklarını ifade eden Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi’nin sahip olduğu turizm potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve bu alanda Ihlara’nın önemli bir merkez haline gelmesini sağlamak amacında olduklarını söyledi.Ihlara beldesinin daha temiz daha yaşanılabilir bir yer olması için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Yılmaz,belde genelinde yürüttükleri yol ve ulaşım çalışmaları ile ilgili “Yol açma ve kilitli parke döşeme çalışmalarımızla beldemizi daha temiz, güzel ve kasaba içi trafiği daha sağlıklı bir hale getirmek için çalışıyoruz.Ihlara’da daha sağlıklı bir ulaşım ağının oluşturulması ve beldemizin daha güzel bir görünüme kavuşması içim çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımız kapsamında; Kasabamız içerisindeki trafik akışına engel olan ve tehlike arz eden harabe binaları yıkarak ulaşımı daha rahat bir hale getirdik. Yol çalışmalarımız kapsamında beldemizde 10 km sıcak asfalt, 80.000 metre Kilitli parke taş döşeme çalışması gerçekleştirerek hem belde halkımızın tozdan çamurdan kurtulmasını sağladık hem de beldemize daha güzel bir görünüm kazandırdık. 10.000 metre istinat duvarı ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdik. Ayrıca Kasaba içerisindeki trafik akışını düzenlemek için de trafik yön levhaları yapıldı.” açıklamasında bulundu.

Ihlara Belediyesi Hizmette Sınır Tanımıyor
Gerçekleştirdiği başarılı hizmet ve yatırımlarla Ihlara’nın çehresini değiştiren Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, “Halka hizmet, halk için hizmet” anlayışından taviz vermeyip Ihlara genelinde eş zamanlı olarak acil ihtiyaçlara cevap olmak adına çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Ihlara’nın daha güzel bir çehreye bürünmesi adına yürütülen çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, yaptığı açıklamada “Beldemizi, halkımıza yakışır biçimde geliştirmek, halkımızın isteklerine cevap verebilmek, için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halka yapılan hizmet Hakka yapılan hizmettir düsturundan ayrılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kasabamız ve halkımız güzel hizmetlere layıktır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güzel ve şirin beldemize yakışan hizmeti vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ihlara’yı en iyi hizmetlerle buluşturmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmalarını yürüten Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, gerçekleştirdikleri çalışmalardan bazılarını ise şu şekilde sıraladı: “112 acil sağlık hizmeti faaliyete geçirildi. Kasabamız içerisindeki taşkın su kanalı yapıldı.Kasabamıza 12 odalı misafirhane yapıldı. 160 kişi kapasiteli konfeksiyon atölyesi açıldı.Aile çay bahçesi yapıldı.Vadi başı tesislerinin bakım onarım işleri yapıldı.Düğün salonu yapıldı. Belediye hizmet binası bakım onarım işleri yapıldı. Araç parkımızı güçlendirme çalışmalarımız kapsamında belediyemize 5 adet araç alımı yapıldı. Kasabamıza 2 adet çocuk parkı yapıldı. 4 yılda 100.000 adet fidan dikimi yapıldı. Ağaçları korumak için tel çit yapıldı. Mezarlık çevre duvarı yapıldı. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleriyle Aksaray’ımızın ve ülkemizin göz bebeği konumunda olan Ihlara Vadisi’nin tanıtımı noktasında çalışmalar gerçekleştirdik.Beldenin sağlıklı bir içme suyuna kavuşması için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında 10 Km içme suyu isale hattı yaptık. Yine birçok ilçe belediyesinde bulunmayan Atık su arıtma tesisini beldemize kazandırdık.Ihlara’nın geleceği açısından büyük önem verdiğimiz projelerimizden biri olangüneş enerjisi santrali (GES) projesi temeli atılıp yapım çalışmalarına başlanıldı. Allah’a şükürler olsun güneş enerji santralinin panelleri ve güç ünitesi işi bitti. Kısa bir zamanda hizmete girecek olan enerji santrali ile hem beldemizin enerji ihtiyacını karşılamış olacağız hem tasarruf yapmış olacağız hem de belediyemizin enerjiden mali kazanç yapmasını sağlayıp bu kazancı da yeni hizmetlerin gerçekleştirilmesinde kullanacağız.”
“Önceliğimiz; İnsan”
İnsan odaklı hizmet anlayışının birinci öncelikleri olduğunu ve bu anlayış çerçevesinde merkezine insanı alan bir hizmet planlaması çerçevesinde hareket ettiklerini söyledi. Hem şehrin cazibesini artırmak hem de insanların yaşam standartlarını daha üst seviyelere taşımak amacında olduklarını ifade eden Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, Ihlara için en iyi ve en güzeli neyse onu yapmaya gayret ettiklerini vurguladı. Sadece rutin belediyecilik hizmetlerinin yerine getirilmesi noktasında değil sosyal alanda da belde halkının ihtiyaç duyduğu manevi yönü güçlü bir bağ kurduklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili; “Beldemizin fiziki ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ortaya koyduğumuz hizmetlerin yanında sosyal belediyeciliğin gereklerini de yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği, hayata geçirdiğimiz insan odaklı projelerle iyi günde de kötü günde de hemşerilerimizin yanında olmaya acılarını ve sevinçlerini paylaşmaya gayret gösteriyoruz.Kasabamızdaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için imkanlarımız dahilinde çeşitli yardımlarda bulunarak ihtiyaç ve sıkıntılarını ortadan kaldırdık. Engelli Vatandaşlara Akülü arabalar verildi. Okul Öğrencilerine Kılık Kıyafet yardımları yapıldı. Belediye Otobüsleri Hastane İstikametinde hizmet vermeye başladı.Evliliklerinin 50 yılını Dolduran değerli büyüklerimizi ziyaret ettik. Hasta ziyaretleri gerçekleştirerek Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletip sağlık temennisinde bulunuyoruz. Bunun dışında halkımızla sürekli bir araya gelip görüş, talep isteklerini dinleyip bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.