“HİZMET ÇITAMIZI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Yeşilgölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül, yerine belediye başkanlığına seçilen Ramazan Tuncay, “Yapılan hizmetlerle önemli bir gelişim gösteren Yeşilgölcük’te hizmet çıtasını daha da yukarılara taşımak için çalışacağız.” dedi.

0
1963

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Yeşilgölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül, yerine belediye başkanlığına seçilen belediye meclis üyesi Ramazan Tuncay, birlikte çıktıkları yolda önemli hizmetlere imza attıkları merhum Belediye Başkanı Hakkı Şengül’ün Yeşilgölcük’te başlattığı değişim ve gelişim hamlesini daha üst seviyelere taşımak için büyük bir özveri ile çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Hizmet alanında sürekli gelişen bir yapıya kavuşan Yeşilgölcük’te hizmet çıtasını daha üst seviyelere çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ramazan Tuncay, önceliklerinin devam eden çalışmaların tamamlanması ve belirledikleri hedeflere ulaşmak olduğunu belirterek dergimize Yeşilgölcük’te yapılan, devam eden ve yapılacak çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeşilgölcük Belediye Başkanı Ramazan Tuncay, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeşilgölcük için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için canla başla gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Merhum belediye başkanımız ile birlikte bu yola çıktık. Yaşamak istemediğim bir olay neticesinde ne yazık ki belediye başkanımız aramızdan ayrıldı ve bayrağı biz devraldık. Güzel işler yaptık. Şuan da devam eden çalışmalarımızı tamamlamak bizim birinci önceliğimiz. Onun dışında da eksik ve ihtiyaçlarımızı giderecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Zaten rahmetli başkanımızla bizim planlarımız aynıydı. Kitapçık bastırmıştık o dönemler hemen hemen de hepsini gerçekleştirdik, fazlasıyla hem de. Sokaklarımızın tamamını kilitli taş döşeyeceğiz dedik bitirdik. Mezarlığımızı yerleştireceğiz dedik yerleştirdik, tertemiz yaptık. Kısmet bundan sonrakileri 30 Marttan sonra yapacağız. Malum memleketimiz kış memleketi yağışlar başladı. Çalışmak istesen de çalışamıyorsun. Mahalle aralarına atacağımız asfalt yerleri vardı. 3 mahallemiz kaldı. Onları da bitirirsek asfalt işimiz kalmayacak. Kalan kısımların tamamlanmasını istiyorduk ama olmadı. Sezon kapandı. Kısmet olursa 30 Mart’tan sonra inşallah halkımız teveccüh gösterip bizleri seçerse kalan işlerimizi bitireceğiz. Şuanda çalışmaları devam eden Yeşilgölcük’ün girişi ve çıkışı ile ilgili çalışmalarımız var. 10 km’lik yolumuz çok güzel oldu. Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Bunun dışında çarşımızı yeşillendiriyoruz. Ciddi bir ağaçlandırma çalışması başlattık. Onun dışında kasabamızın eksiği olan, düğün salonu, küçük sanayi sitesi ve kapalı pazaryeri için projelendirme çalışmalarına başladık. Önümüzdeki dönemde eğer bize kısmet olursa bunları yapacağız.

“Eksiklerimizi Tamamlama Gayreti İçerisindeyiz”

Yeşilgölcük’ün çıkışında, çevre yolu üzerinde belirlediğimiz alan üzerinde Küçük sanayi sitesi projemizi hayata geçireceğiz. Bunun yanında kasabamızın önemli eksiklerinden ve ihtiyaçlarından biri olan kapalı pazaryerimizi ise kasabamız içerisinde karakolumuzun yan tarafında planladığımız alana yapacağız. Yine önemli eksiklerimizden biri olan düğün salonu içinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu projelerimizle ilgili bütçeyi de oluşturmaya çalışıyoruz. Belediyemizin iyi kötü bir geliri var zaten. Bu projelerimizin bir kısmını kendi bütçemizden bir kısmını da İller Bankası’ndan halledeceğiz. Bir takım borçlarımız da var zaten; asfalt attırdık, onun borcu var. Ödeniyor. Ödenmesinde bir sıkıntı yok. Bundan sonrada elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar ödemeye devam edeceğiz. Önemli olan Yeşilgölcük’te ihtiyaç duyulan ve Yeşilgölcük’ün gelişimine katkı sağlayacak hizmetler yapabilmek. Biz de bunun gayreti içerisindeyiz, olmaya da devam edeceğiz. Yeşilgölcük bizim. Yeşilgölcük için elimizden geleni yapacağız. Eksiklerimizi önemli ölçüde tamamladık. Bunların yanında olmayanları da tamamlamaya çalışıyoruz.

 “Turizm’de Avantajlı bir Konumdayız”

Yeşilgölcük konum olarak çok iyi bir yerde. Niğde ve Nevşehir’in ortasında olduğumuz için turizm açısından da avantajlı durumdayız.  Kasabamız mevki olarak güzel bir yerde olduğu için; Nevşehir’de olan turizm yerlerine ulaşım kolay oluyor. Dünyaca ünlü Kapadokya’ya gidilebilen birkaç yoldan biriside kasabamızdan geçmektedir. Kasabamız Kapadokya’nın kapısı durumundadır. Yeraltı şehirleriyle ünlü Derinkuyu ilçesi kasabamıza sadece 18 km’dir. Aynı şekilde yer altı şehri ile ünlü Kaymaklı kasabası kasabamıza 28 Km. mesafededir. Dünyaca ünlü Ihlara Vadisine gidilen yollardan birisi kasabamızdan geçmektedir. Turistlerin uğradığı yerler bunlar. Ulaşım ve konum olarak sahip olduğumuz bu avantajın yanında bizim Gölcükbaşı dediğimiz bir piknik alanımız var. Bütün Niğde ve civarı oraya piknik yapmaya gelir. Bu bölgemizin hemen yanı başında bulanan bir de yer altı şehrimiz var.  Bölgenin en önemli yer altı şehirlerinden biri olan Derinkuyu yer altı şehri 7 katlı. Burada tespit edilen yer altı şehrimizin Derinkuyu yer altı şehrinden daha büyük olduğu söyleniyor. Bu alanı turizme kazandırmak noktasında bazı çalışmalarımız ve girişimlerimiz oldu. Yaptığımız girişimler neticesinde Niğde Müze Müdürlüğü o bölge bazı çalışmalar gerçekleştirdi ve bölgenin turizme kazandırılması noktasındaki girişimimizi uygun buldu. Kısmet olur da görevimize devam edersek, önümüzdeki dönemlerde bu alanı hem Yeşilgölcük hem Niğde hem de bölge turizmine kazandıracağız.

“Altyapıyı Tamamladık”

Yeşilgölcük’te alt yapı sorunumuz yok. Kanalizasyon ve içme suyu çalışmalarımız tamamlandı. Arıtma tesisimizin yaklaşık 10 ay önce ihalesi yapılmıştı ancak ihaleyi alan firma yüzünden ihalemiz iptal olmuştu. Bu konuda yaptığımız çalışma ve girişimler neticesinde ihalemizi gerçekleştirdik. Şuan yapım aşamasındayız. İnşallah önümüzdeki çalışma döneminde arıtma tesisi projemiz de hayata geçecek. Böylece altyapı çalışmalarımızın tamamını bitirmiş olacağız. Bakanlık onayını aldık, ihalesini yaptık geriye sadece yapım çalışmalarına başlamak kaldı.

“Yeşilgölcük’ün Çehresini Değiştireceğiz”

Üst yapı noktasında da ağırlığımızı altyapıya verdiğimiz için ciddi eksiklerimiz var. Bu zamana kadar üst yapıda önemli çalışmalar gerçekleştirmiş olsak da bunlar yetersiz maalesef. Altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte bu anlamda artık ağırlığımızı üst yapıya vereceğiz. Özellikle çevre düzenleme çalışmalarına ağırlık vermemiz gerekiyor. Bu zamana kadar altyapı çalışmalarının yapılmamış olması bu anlamda bizleri ciddi anlamda sıkıntıya sokuyordu. Yapılan yerleri bozmak ve yeniden yapmamız gerektiğinden altyapı çalışmalarını tamamlamadan yeniden üst yapıyı yapmayı doğru bulmadık. Altyapısını tamamen bitirdiğimiz yerlerde üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Bu konuda eksiklerimiz var bazı mahallelerimizde çalışma gerçekleştiremedik. Onları da önümüzdeki dönemde tamamlayıp Yeşilgölcük’ün çehresini değiştireceğiz, inşallah.

“Hedefimiz; Yeşilgölcük’ü İlçe Yapmak”

Merhum belediye başkanımız ile birlikte ve sonrasında Yeşilgölcük için yaptığımız hizmetlerin, çıtasını daha üst sevilere taşımak için çok yoğun bir tempoda çalışmaya devam ediyoruz. Gecemiz gündüzümüz yok. Küçük yerlerde belediye başkan olmak demek; çok çalışmak demek. Buralarda ufacık bir iş de olsa sorumlu olan belediye başkanıdır. Bizde gece gündüz demeden halkımızın yanında olmaya ve sıkıntılarını giderme gayreti içerisindeyiz. Yeşilgölcük kasabamızın nüfusu 5.400 civarında ve İlçe olmaya aday. Kasabamızda bitmiş olan çeşitli şirketlere ait olan 20 megavat enerji üretebilen güneş enerji panelleri var. Bunlar istihdam açısından çok önemli. Bunun yanında Türkiye’deki patatesin önemli bir kısmı kasabamızda üretiliyor. Bu anlamda, önemli bir yatırım bölgesi olma potansiyeline de sahibiz. Biz Yeşilgölcük olarak ilçe olmak istiyoruz. Bunun altyapısını hazırlıyoruz, hazırladık da. İlçe olmak için alt yapımız tamam, sağlıklı bir çevre, turizmde gelişim gösteren sosyal yaşam alanlarıyla parklarıyla bahçeleriyle biz ilçe olmaya fiziki olarak hazırız. Tarımsal potansiyelimiz yüksek. Ulaşım noktasında da önemli bir geçiş güzergâhı üzerindeyiz. Nüfus anlamında bize bağlı ve bize bağlanacak yeni köy ve mahallelerle eksiklerimizi tamamlamış olacağız. Şuan da ilçe olmaya en uygun yer Yeşilgölcük. Bunun için gerekli tüm çalışmalarımız tamamlayıp girişimlerde bulunduk. Evraklarımızı hazırlayıp sunduk. Vali beyle de konuştuk. Vali bey de konum olarak nufus olarak ilçe olmamıza olumlu bakıyor. Uygun olacağını söyledi. Bizim en büyük hedefimiz Yeşilgölcük’ün ilçe olması. İnşallah ilçe olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.