HERŞEY GELİŞEN, GÜZELLEŞEN VE BÜYÜYEN NİKSAR İÇİN

Sürekli gelişen, büyüyen ve değer kazanan bir kimlik kazanan Niksar’da gerçekleştirdiği proje ve yatırımlarla bu değişim ve gelişim öncüsü olan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, belirledikleri hedefler doğrultusunda Niksar’a yakışır projeler üretmeye devam ettiklerini söyledi.

0
1634

Göreve başladığı günden bu güne gerçekleştirdiği proje ve yatırımlarla Niksar’ın her alanda gelişmesi, büyümesi ve güzelleşmesine katkı sağlayan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, gerçekleştirilen yatırımlarla önemli bir gelişim gösteren Niksar’da hizmet alanında 2017’yi dolu dolu bir şekilde geride bıraktıklarını ifade etti. “2017 yılında ilçemizde 30’dan fazla proje ürettik. Peygamber Efendimizin “İki günü eşit olan zarardadır” hadis-i şerifini kendimize rehber ederek çalışıyoruz. Bizlere güvenen tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” diyen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, gerçekleştirdikleri projelerle ilgili yaptığı değerlendirmede şu bilgileri verdi:
“50. Yıl Mahallemizin Altyapı ve Üst Yapı Çalışmaları Tamamlandı”
Öncelikle 50. Yıl Mahallemizin altyapısını tamamladık. Mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilendi. Çalışmaların yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Kalan kısımda doğalgaz çalışmalarımız devam ediyor. 2018’de kalan bu kısmı da tamamlayıp mahallemizin altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı kısımda sıcak asfalt çalışmalarımızı da tamamladık. Kaldırım ve bordür çalışmalarımız ise devam ediyor.
Küçük Sanayi Sitesi Baştan Sona Yenilendi
Sanayi esnafımıza söz verdiğimiz yağmur suyu drenaj hatlarının tamamlanması için başlattığımız çalışmalarımızı tamamlar tamamlamaz sanayimizin ana arterlerinde başlattığımız asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Ayrıca 2017 yılı sonu itibariyle de sanayimizin ara yollarındaki parke kaplama çalışmalarımızı da bitirdik.
“Sanayi Parkının Açılışını Gerçekleştirdik”
Yeşil alan düzenleme çalışmalarımız kapsamında sanayimizde yapımını tamamladığımız sanayi parkımızın açılışını gerçekleştirdik. vatandaşlarımızn rahat nefes alabileceği, yepyeni bir yaşam alanı olan ve içerisinde kamelyaların bulunduğu sanayi parkı ilçemize yakışır güzel bir rekreasyon alanı oldu.
“Doğalgaz Çalışmalarında Büyük Mesafe Kat Ettik”
Göreve geldiğimiz günden bu güne sürdürdüğümüz doğalgaz çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Göreve başlamadan önceki 7 yıllık süreçte yaklaşık 48 km’lik bir doğalgaz hattı çalışması tamamlanmıştı. Seçim çalışmalarında hemşerilerimizin bizden en çok istediği hizmetin doğalgaz çalışması olduğunu tespit edince bütün enerjimizi bu doğrultuda harcadık. Ve Allah’a şükürler olsun ki yaklaşık 3 buçuk yılda 110-115 kilometre doğalgaz hattı çalışması gerçekleştirdik. Bu da yaklaşık olarak 7 yıla oranla 2 katından fazla bir hizmet ürettiğimizi ortaya koyuyor. İlçemizde Doğalgaz hizmeti alamayan yaklaşık olarak 500 hanemiz kaldı. Toplam 12 bin aboneden 500 hanelik bir orana düştük. Firmamızın bu konudaki çalışmaları devam ediyor. 2018 yılı içerisinde tüm doğalgaz çalışmalarımızı bitirmiş ve tüm Niksarlı hemşerilerimizi doğalgazla buluşturmuş olacağız inşallah.
İçme Suyu ve Kanalizasyon Hatları Yenileniyor
2017 yılında ilçe genelinde içme suyu ve kanalizasyon hattı iyileştirme çalışmalarımız devam etti. Bu güne kadar 62 km civarında bir kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdik. İçme suyu noktasında da 72 kilometre civarında bir içme suyu hattı yenileme çalışması gerçekleştirdik. 2018 yılında başlatacağımız entegre projeyle tüm kanalizasyon ve içme suyu hatlarımızı yenileyerek İlçemizin altyapı sorununu ortadan kaldırmış olacağız.
“Niksar’ı Yeniliyoruz”
Genel belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında yürüttüğümüz yol kaplama, istinat duvarı, asfalt ve bordür çalışmalarımız 2017 yılında da devam etti. Görev süremizin sonuna kadar tüm mahallelerimizdeki çalışmalarımızı da tamamlamış olacağız. Bu çalışmalarımız kapsamında bu güne kadar 448 bin metrekarelik kilitli parke çalışması gerçekleştirdik. 130 bin metretül bordür çalışması gerçekleştirdik. İstinat duvarı çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızda da bu güne kadar yaklaşık 90 bin metrekarelik bir çalışma gerçekleştirdik. Asfalt çalışmalarında ise 86 bin metrekarelik asfalt uygulaması gerçekleştirdik.
Kent Park Projesi Tamamlandı
Kent Park projemizin yapımını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdik. Yaklaşık 13.600 m2’lik bir alanda vatandaşlarımızın ya da misafirlerimizin yürüyüş mesafesinde gelerek burada çay içebileceği yemek yiyebileceği çocuklarının oyun oynayabileceği ve kendilerinin istirahat edebileceği içerisinde oyun parkurları, kamelyalar, animasyonlu ve müzikli havuz, gölet, restoran, fitness ve bilgi evi ile yürüyüş yolları bulunan Niksar Kent Parkı projemizi halkımızın hizmetine sunduk. Projemizin yaklaşık bedeli 1.750. 000 TL civarında.
Kapalı Semt Pazarı ve Otopark Projesi
Projemizin içerinde 2 bodrum katımızda otopark, bunun üzerinde kapalı Pazar yeri, onun üzerinde tekrar bir kat otopark, bir üst katta iş yerleri, iş yerlerinin hemen üstünde yaklaşık 1000 m2’lik alanda çocuk ve gençlerimiz için eğlence merkezi ve onun en üstünde de hem kafeteryası hem de düğün salonu olarak planladığımız alanlar bulunmaktadır. Pazar yeri olmasının ötesinde yaşam alanı olarak tasarladığımız bir kompleks özelliğine sahip olan projemizin kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. Geçici kabul aşamasından sonra bu projemizi de halkımızın hizmetine sunacağız.
Galericiler sitesi projemizi hayata geçirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Aş evimizin rehabilitasyon projesini tamamlayarak hizmete açtık. Ayvaz Parkı içerinde hem çocuk hem de yetişkinlerimiz için kullanabileceği macera parkını tamamlayarak hizmete sunduk. Ayrıca Ayvaz parkı ve çevresinin aydınlatılması ve düzenlenmesi çalışmalarını gerçekleştirdik. Danişmendli çalışmaları ve uygulamaları araştırma merkezimizi tamamlayarak açılışı gerçekleştirdik. Balıkçı pazarımızı tamamlayarak hizmete aldık. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız, DSİ Bölge ve İl Müdürlüğümüz ile ortak yürüttüğümüz dere ıslah projemiz kapsamında Çanakçı, Emirdoğan ve Tekir deresi gibi derelerimizin de ıslah çalışmalarını gerçekleştirdik. Seçim beyannamemizde yer almayan ancak emeklilerimizin bizden yoğun bir istekte bulunduğu 4. Etap TOKİ konutları ile ilgili girişimlerimizi yaptık yer teslimini yaparak temelini attığımız bu projemizde hızla yükselmeye başladı. 173 tane 90 m2’lik 2+1, 133 adet 3+1 dairenin bulunduğu toplam 306 dairelik 4. Etap projemiz devam ediyor. Eğlence merkezlerinin şehir dışında uygun alanlara taşınması noktasındaki uygulamalarımıza başladık. Yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz ve Fen İşleri Müdürlüğüne ait birimlerini bir araya toplamak adına geliştirilen ve yaklaşık 2 Milyon TL bedelle yapılan toplulaştırma projesinde sona gelindi. Kaldırım yenileme ve baskı beton çalışmalarımız devam edecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın destekleri ile Çanakçı deresi üzerinde başlattığımız 2 adet tersip bendi çalışmamız devam ediyor. Çamiçi yaylası içme suyu göleti çalışmamız da devam ediyor. Bir diğer önemli projelerimizden biri olan 4 yıllık uygulamalı bilimler fakültesi inşaatı tamamlanmak üzere. Melikgazi türbesi restorasyon çalışmaları tamamlandı. Ayrıca Türbenin ana giriş yolu, taş istinat duvarları ve çevre düzenleme çalışmalarını da tamamladık. Jeotermal kaynakların gün yüzene çıkarılması noktasında yürüttüğümüz sondaj çalışmalarından yaklaşık 47 derecelik ilk suyumuzu çıkardık bunu değerlendirmek için girişimlerimiz devam ediyor. Kale Hamamı ve Tarihi köprülerimizin restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Ayvaz Su fabrikasının modernizasyon projesini gerçekleştirdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.