HER ŞEY DAHA YEŞİL BİR ÇERKEZKÖY İÇİN

Çerkezköy’ün daha yaşanılabilir ve daha yeşil bir kente dönüşmesi için son 4,5 yılda önemli çalışmalara imza atıldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “50 mevcut parkın revize edildiği kentimize, 50 adet yeni park ve 325 bin 151 metrekare yeşil alan kazandırdık” dedi.

0
1662

Kentimizin birçok noktasında yapılan parklar sayesinde vatandaşlarımızın ailece güzel vakit geçirebildikleri yaşam alanlarına kavuştuklarını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Eskiden ailelerin girmekten imtina ettiği, korktuğu karanlık mekanları yeniden düzenleyerek, Çerkezköy halkının nefes alabildiği alanlar haline getirdik. Kentimizde işletme mantığında olan parkları revize ederek halkımızın kullanımına kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Yıllardır harap halde olan, ailelerin giremediği, halkımızın yolunu kaybettiği Tepe Piknik Alanı’nın da yenileyerek ailelerin gelebileceği bir alan haline getirildiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Tepe Piknik Alanımızda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yaptık. Ailelerimiz burada dilediğince mangal, piknik, spor yapabiliyor, çocuklarımız da 23 Nisan Çocuk Parkımızda oyun oynayabiliyor” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından son 4,5 yılda 50 mevcut parkın revize edilerek vatandaşlarımızın kullanımına sunulduğunu kaydeden Başkanımız Akay, “Bunun dışında Naim Süleymanoğlu Parkı, Şehit Ömer Halisdemir Parkı, Huzur Sokak Parkı ve Bülent Ecevit Parkı gibi kentimizin dört bir yanında toplam 56 adet yeni park alanları oluşturduk. Ayrıca 325 bin 151 metrekare yeşil alan da Çerkezköy halkının hizmetine sunuldu” ifadelerini kulandı.

Kent Park Projesi’nin İkinci Etabı Başladı

Belediye Başkanı Vahap Akay, yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yan tarafında bulunan alanı Kent Park yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildiğini ve 1. Etabı tamamlanan Kültür Park Projesi’nin 2. Etap’ının 120 gün sonra tamamlanarak, söz konusu bölgeyi yaşam alanı haline getireceğini sözlerine ekledi.

Pınarça Deresi’nin Etrafına Müthiş Proje!

Fatih Camii’nden Kapalı Pazar Yeri’ne kadar olan Pınarca Deresi’nin iki tarafını da yaşam alanı haline getireceklerini ve ihalesini yaptıklarını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İhalemizi gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki hafta sözleşmemizi imzalayıp, yer teslimini yapacağız. “Fatih Camii’den Kapalı Pazar Yerimizin olduğu bu noktaya kadar Pınarça Deresi’nin iki tarafını yaşam alanları, yaşam koridorları ile donatarak buraya kadar ulaştırmış olacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.