“HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ”

Daima çocuk ve gençlerin yanında yer alan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Buldan’da gerçekleştirdikleri sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle çocukları doğruya, iyiye ve güzel olana yönlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

0
1758

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; gençleri spora teşvik etmek ve amatör spor kulüplerini destekleyen çalışmaları ile çocuk ve gençlerin de gözdesi olmayı başarıyor. İlçede yaşayan gençleri spor etkinliklerine yöneltecek spor malzemeleri dağıtımı gerçekleştiren Başkan Gülbay’ın çalışmaları Buldanlı gençlerden de büyük ilgi görüyor.

Çocuklara ve gençlere yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlar olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Gülbay; “Buldan’ımıza yakışır; sağlıklı, ahlaklı ve dinamik bir genç neslin varlığı için spora büyük önem veriyoruz. Her yıl çocuklarımızı satranç, yüzme gibi pek çok spora teşvik etmek için projeler hayata geçiriyoruz. İlçemizde sporun her türü ile ilgilenen gençlerimize ve amatör spor kulüplerimize de destek oluyoruz. Onlar bizim mirasımız.” diyerek desteklerin katlanarak devam edeceğinin müjdesini veriyor.

Buldan Türkiye Satranç Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yaptı

Yıllardır satranç severleri bir araya getiren Türkiye Satranç Şampiyonası ilk kez bir ilçede düzenlendi. Başkan Mustafa Gülbay’ın spora ve sporcuya verdiği önemle dikkatleri çekmesi üzerine Buldan’da gerçekleşen şampiyona böylelikle önemli bir ilke imza attı. Türkiye kadına, gençler, geçen yılın şampiyonu ve yarışmacılardan oluşan kalabalık sporcu heyeti 15 gün boyunca Buldan’da satranç gösterisi yaptı. Birçoğu ilk kez satrançla tanışan Buldanlı gençlerin spora ilgisi de görülmeye değerdi. Türkiye Satranç Şampiyonası’nın düzenlendiği günlerde ülkenin dört bir yanında Buldan’a gelen Federasyon heyeti, sporcular ve yakınları Buldan’a hayran kaldı.

Yüzlerce Çocuğa Satranç Hediye Edildi

Buldanlı miniklerin satranç ilgisine kayıtsız kalmayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da çocukları sevindirdi. Yüzlerce Buldanlı çocuğa satranç takımı hediye ederek spora olan ilgilerinin devam etmesini diledi.

2 Bin 200 Çocuk Yüzme Öğrendi

Başkan Mustafa Gülbay Dönemi ile birlikte ‘Buldan’da Yaşamak Bir Ayrıcalık’ dedirten pek çok proje hayata geçti. Bu projelerden biri de minikleri yüzme sporu ile tanıştıran yüzme kursları oldu.  Başkan Gülbay önderliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden Buldan Belediyesi bünyesinde ücretsiz yüzme kursları düzenlendi. Çocuklara özel olarak verilen kurslarda uzman eğitmenler Buldanlı çocuklara yüzme öğrettiler. Okulların tatil olması ile birlikte başlayan kurslar Buldanlı çocuklarda bayram sevinci yarattı. Olimpik standartlardaki havuzda düzenlenen yüzme kurslarında toplam 2 bin 200 çocuk yüzme öğrendi.

Yüzlerce Çocuk Kültür ve Sanatla Tanıştı

Sanat ve kültür dolu nesiller yetiştirmek amacıyla Buldan’da pek çok projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; “İçi boş merkezler yerine İçinde insan olan merkezler hayata geçireceğiz” misyonu ile çocukları sanatla buluşturdu. Buldan’da yapımı tamamlanan Zübeyde Hanım Kültür ve Sanat Merkezi’nde gelecek nesiller kültür ve sanatın çeşitli dalları ile tanıştı. Buldan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen çalışmalarda uzman eğitmenler miniklerle buluştu. Tiyatro, drama, gitar, bağlama gibi pek çok kültür ve sanat dalında verilen eğitimlerden yüzlerce çocuk faydalandı.

550 Çocuk Ecdadı ile Buluştu

Buldan Belediyesi tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten zaferin topraklarında gelecek nesillerle bir gezi düzenledi. Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümünde öğrenciler zaferin kazanıldığı topraklarda tarihi yerinde yaşadı. “Geçmişle geleceğin buluşması” ilkesi ile Çanakkale gezisi projesine ev sahipliği yapan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Çanakkale topraklarına bir gezi düzenledi. İlçe merkezinden 11 araçlık filo ile hareket eden öğrenci kafilesi, zaferin yaşandığı topraklarda tarihe tanıklık etti. Rehberler eşliğinde Conk Bayırı’ndan siperlere; şehitlikten müzeye kadar birçok yeri görme olanağı bulan 550 öğrenci ecdadı ile buluştu. Gezinin önemine değinen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; “İlçemizden gelen 550 öğrenci Çanakkale topraklarında zaferin detaylarını canlı canlı yaşadı. Cumhuriyet kolay kazanılmadı. Bunu da çocuklarımıza aktarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek gelecek nesillere yatırımın hız kesmeden devam edeceğinin de müjdesini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.