HEM BELEDİYE HEM DE KÖYLÜ GELİR ELDE EDECEK

0
96

Pozantı Belediyesi yeni kurduğu Bal Paketleme ve Sebze-Meyve Kurutma Merkezinde paketleyip halka organik ürün sunmak için köylü vatandaşından ürün satın alacak.

Kuzey Adana Kalkınma Programı kapsamında Pozantı’ya kurulan Bal Paketleme ve Meyve – Sebze Kurutma Merkezi’nde 8 kadın çalışanın 6 aylık kursu bitti. Bu zamana kadar halk pazarından alınan sebze ve meyvelerle deneme ürünleri yapılmış yapılan denemelerde başarılı olan kurutma merkezi ekibi, portakal, çilek, kivi, muz ve elma gibi meyveleri mantar, sarımsak, pırasa, kuşkonmaz, biber, domates gibi sebzeleri özel fırınlarda kurutarak paketleyerek mevsimi dışında kullanılması için organik ürün elde edilmişti.

ŞİMDİ KÖYLÜDEN ÜRÜN ALINACAK

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, yaptığı açıklama ile Bal Paketleme ve Sebze Meyve Kurutma Merkezinde işlemek ve paketlemek üzere ilk etapta köylüden kekik, sumak, nane, ada çayı gibi ürünleri satın alarak vatandaşa destek olacaklarını belirterek, “Böylelikle hem vatandaşımız gelir elde edecek hem de Pozantı Belediyesi kalitesiyle insanlara mevsimi dışında tüketebilmeleri için paketlenmiş organik ürün satışı yapacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.