“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Bir taraftan şehrin ihtiyaçları doğrultusunda şehrin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirirken diğer yandan da insanların hayat standartlarını yükseltecek, insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürebileceği bir şehir oluşturmayı hedeflediklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bu hedeflere ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

0
891

“SÖZ VERDİK YAPIYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir’de yapılan yol çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve yerinde incelemelerde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 2018 yılı sonuna kadar 1125 kilometrelik yeni yol, 1200 kilometrelik yol bakım ve 1 milyon 150 bin metrekarelikte kilit parke taşı döşeme çalışmasının biteceğini açıkladı. Balıkesir’de yapılan anket çalışmalarında vatandaşların en büyük sorunun yol ve asfalt olduğunu belirlendiğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 2018 yılını ‘Asfalt ve Yol Yılı’ ilan ettiklerini açıkladı. Bu kapsamda planlama ve ihaleler yaptıklarını söyleyen Kafaoğlu, sezonun başlamasıyla süratle çalışmalara başladıklarını belirtti. Balıkesir’de şu ana kadar 450 kilometre sathi kaplama yapıldığını ifade eden Başkan Kafaoğlu ;“125 kilometre BSK (Bitümlü sıcak karışım) yapılmış vaziyette. Yaklaşık olarak da kırsal mahallelerimize 300 kilometre kilit parke taşı döşemesi yapıldı. Toplamda 875 kilometrelik yol çalışmalarımız şuan için tamamlanmış durumda. Bunun yanında şuanda sezon sonuna kadar 45 günlük bir çalışmamız olacak. BSK’da hatta Kasım ayı sonuna kadar çalışılabiliyor. 250 kilometre daha yol çalışmamız devam edecek. 1200 kilometre yol bakım çalışmaları yapıldı. 600 kilometre daha da yol bakım ve tamirat çalışmaları da devam edecek” dedi.

“50 Ayrı Noktada Çalışıyoruz”

Yapılan çalışmalarda 1 milyon 370 bin ton ocak malzemesi kullanıldığını söyleyen Kafaoğlu, 550 bin tonda asfalt malzemesi kullanıldığını belirtti. 80 bin ton asfalt mıcırı, 8 bin ton ise pütürlü malzeme kullanıldığını söyleyen Kafaoğlu, “1 milyon metrekare de kilit parke taşı kullanıldı. Kilit parke taşı çalışmaları sürüyor. 1 milyon 150 bin metrekarede kilit parke çalışması yapılacak yılsonuna kadar. İhtiyaçlar bitmiyor. Sezon sonuna kadar kilit parke taşında yüzde 20 iş artırımı yapacağız. Ülkemize yapılan ekonomik saldırılardan dolayı asfalt çalışmalarında önümüzde sorunlar oluştu. Hamdolsun bu sıkıntıları aştık ve tekrar gaza bastık. Şuanda 50 ayrı noktada yol çalışmaları devam ediyor. Balıkesir coğrafyası çok büyük. Bunu rağmen durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde Balıkesir’in artık yol ve su sorunu ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.