HBB DERE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi vatandaşların talebi ve gerçekleştirilen tespitlerin ardından gerekli görülen dere yataklarında temizlik çalışmalarına devam ediyor.

0
1219

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında dere yataklarında biriken ve kış aylarında su yollarının daralmasıyla taşkınlara sebebiyet veren katı malzemeler iş makineleri ve Mobil Temizlik Ekibi tarafından kaldırılıyor.

Günyazı ve Altınçay dere yataklarında bulunan ambalaj atığı ve çöpleri kaldıran Mobil Temizlik Ekibi, hem dere yataklarını genişletiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırılıyor. Büyükşehir ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde uzun yıllar temizlik çalışması gerçekleştirilmeyen Günyazı dere yatağında biriken atıklar, yabani otlar ve çöpler temizlenerek mahalle ortasındaki kötü görünüm ve kokunun önüne geçilmiş oldu. Altınçay dere yatağında da iş makinelerinin girebildiği alanlarda paletli ekskavatör aracılığıyla temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler, dere yatağının dar olduğu bölgelerde insan gücüyle temizlik gerçekleştirdi. Uzun yıllar bakımsız kalan dere yataklarında temizlik çalışması gerçekleştirilmesinden dolayı memnuniyetlerini belirten mahalle sakinleri emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.