“HAVZA BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI VE CAZİBE NOKTASI OLACAK”

2018 yılının şu ana kadar yaptıkları tüm planlama, projelendirme ve gerçekleştirilen çalışmaların meyvelerini toplayacakları bir yıl olacağına dikkat çeken Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, özellikle termal ve sağlık turizmi ile sanayi alanında yapılan yatırımlar ile Havza’nın bölgenin parlayan yıldızı ve en önemli cazibe noktası haline geleceğini söyledi.

0
1460

Göreve başladığı günden bu yana rutin belediyecilik hizmetlerinden ilçenin geleceğine yön verecek yatırımlara kadar birçok önemli çalışmaya imza atan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza’nın yükselen bir değer ve örnek bir kent olması yolunda yürüttüğü çalışmalarına son sürat devam ediyor. Turizm ve sanayi alanında 2017 yılında Havza için önemli gelişmelerin yaşandığına belirten İkiz, “Havza, tarihi ve termal bir ilçe. Bizim birinci önceliğimiz Havza’yı sağlık ve termal turizmin önemli merkezlerinden biri haline getirmekti. Bu hedef doğrultusunda geceli gündüzlü yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde ilçemize çok önemli yatırımlar kazandırdık. 2017 yılı içerisinde Havzamızın gelişimi ve kalkınması için önemli gelişmeler yaşandı. İnşallah bu yıl bu gelişmelerin faydalarını göreceğiz.” dedi.
İkiz, 2017 yılı sonu itibari ile Havza Belediyesi olarak kırsal mahalleler olmak üzere toplumun tüm kesimine hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek; “2017 yılı sonu itibari ile 25 kırsal mahallemize yol hizmetlerimizi ulaştırdık. Yine doğalgaz çalışmalarımızda sona gelinerek yüzde 98’lik bir orana ulaştık. Havza Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı çalışmaları tamamlandı. İlçemizde yapılacak olan tatil merkezi için çalışmalar başlandı ve temel atma aşamasına gelindi. Yine Termal Fizik Tedavi hastanemiz tamamlandı. Yeni devlet hastanemiz hizmete girdi. İnşallah 2018 yılını da geçtiğimiz yıl gibi hizmetlerimizin artarak devam ettiği bir yıl olacak. 2018 Havza’nın yılı olacak. Termal Fizik Tedavi Hastanemiz hizmete giriyor. Doğalgaz çalışmaları ise sona erecek. En önemlisi ise Havza Organize sanayi bölgemize gelecek olan yatırımcılar. 2017 yılında başlattığımız yerli otomobil üretiminin Havzamıza kazandırılması konusunda başladığımız ve yürüttüğümüz çalışmalar da inşallah Havza kazanan yerde olacak. Karadeniz ve Samsunun en büyük organize sanayi bölgesi olan Havza OSB bu iş için en önemli aday. Eğer Yerli Otomobil bu bölgede üretilecek ise Havza’da üretilecek. 10000 dekarlık alanı ile Karadeniz’de tek uygun alan biz de.” şeklinde konuştu. 2018 yılı içerisinde yine Havza’nın yatırımcıların göz bebeği olacağını belirten İkiz Sözlerine şöyle devam eti: “Avrupa’dan termal sağlık hizmetleri konusunda ilçemizde yatırım yapmak isteyen şirketler var. İnşallah Havza 2018 yılında termal ve sağlık turizmi ile sanayi alanında yapılacak yatırımlar ile bölgenin parlayan yıldızı ve cazibe noktası olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.