HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2. ULUSLARARASI GASTRONOMİ FESTİVALİ’NE KATILACAK

0
848

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 12-15 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘2.Uluslararası Gastronomi Festivali’ne katılmak için gün sayıyor.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından gastronomi şehri unvanına layık görülen ve UNESCO kardeş gastronomi şehri olan Hatay’ı; Hatay Büyükşehir Belediyesi Gastronomi Şefi ve Hatay Profesyonel Aşçılar ve Şefler Dernek Başkanı Celil Erkan temsil edecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ve dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şeflerinin, kente özgü lezzetleri tatma fırsatı bulacağı festivalde UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, zengin mutfağını ve kültürel zenginliklerini yerelden evrensele taşıyacak.

Farklı bölgelerden yoğun katılımın beklendiği, yöresel lezzetler ve yerel üreticilerin coğrafi işaretli ürünlerle hazırladığı ürünlerin tanıtılacağı 2. Uluslararası Gastronomi Festivali’nde Şef Erkan, Hatay’ın meşhur lezzetlerinden has incikli karakılçık firik pilavı, kabak borani ve peynirli irmik helvası ile damakları şenlendirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.