“HALKIMIZ İÇİN ÇALIŞIYOR, ÇALIŞMALARIMIZLA KARLIOVA’YA DEĞER KATIYORUZ”

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl “Halkımız için çalışıyor, çalışma ve projelerimizle Karlıovamıza değer katıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana temel gayemiz ilçemizin yıllardır biriken sorunlarını çözüme kavuşturmak ve çehresini değiştirmekti. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz hizmet ve yatırımlarla Karlıova’yı eksiklikleri ile konuşulan bir ilçe olmaktan çıkarıp projeleriyle örnek olmaya başlayan bir ilçe konumuna getirdik.” dedi.

0
1247

Karlıova Belediyesi olarak, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçede yıllardır yapımı gündemde olan ancak bir türlü yapılamayan önemli hizmet ve projeleri hayata geçirme gayretinde olduklarını vurgulayan Karlıova Belediye BaşkanıVeysi Bingöl; “Bizler gelip geçiciyiz. Önemli olan hizmetler ve ilçemizin sorunlarının çözüme kavuşturulmasıdır. Karlıova Belediye Başkanlığı görevine geldiğimiz ilk günden itibaren de bu inançla çalışmalarımızı sürdürdük. Başta altyapı olmak üzere üstyapı, sosyal hizmetler, çocuk oyun parkları, kültür merkezi, belediye hizmet binası, mobil kesimhane, ücretsiz internet gibi birçok önemli projemizi hayata geçirdik. Yeni sosyal yaşam ve park alanlarının oluşturulması, üstyapı ve yol çalışmalarının tamamlanması, güneş enerjisi santralinin kurulması gibi büyük ve önemli projelerimiz de devam ediyor. Bizler halkımızdan aldığımız güç ile ilçemize hizmet vermeye ilçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.” dedi.
KARLIOVA’YA DEV BİR PROJE DAHA
Karlıova Belediyesi, elektrik ihtiyacını karşılamak için Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi hazırladı.Belediye Başkanı Veysi Bingöl, yaptığı açıklamada, 20 dönümlük alan üzerinde yapılacak olan GES sayesinde kendi elektriklerini üreteceklerini bildirdi.
Karlıova Belediyesi ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak için Güneş Enerji Santrali kurmaya karar verdi. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar sonucunda güneş enerjisi santrali (GES) projesinin tamamlandığı belirten Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, kısa sürede güneş enerji santralinin yapımına başlayacaklarını duyurdu.İş sezonunun başlamasıyla güneş panellerinin kurulum çalışmalarına başlayacaklarını aktaran Bingöl, projeyi dört ay içinde tamamlayıp enerji vermeyi hedeflediklerini belirtti.Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile birlikte hem kendi elektriklerini üreteceklerini hem tasarruf sağlayacakları hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarını ifade eden Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, “Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile kendi elektrik enerjimizi üreteceğiz ve belediyemizin enerji tüketim bedelini aşağı seviyelere çekeceğiz. Böylece elektrik enerjisi için harcadığımız miktarı halkımıza yeni hizmetler üretmekte kullanacağız. Amacımız tasarruflarımızı hizmete dönüştürmek.” diye konuştu.
“Güneş Enerjisi İle Elektrik Üretimi Çalışmalarımız Tamamlandı”
Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, güneş enerjisi santrali (GES) projesinin tamamlandığı ve kısa zaman içinde enerji üretim çalışmalarına başlanacağını söyledi. 20 dönümlük alanda gerçekleştirilecek güneş enerjisi santrali projesi ile kendi elektriklerini üreteceklerini ifade eden Karlıova belediye Başkanı Veysi Bingöl yaptığı açıklamada, “Çevreci projelerden birisi olan Güneş Enerjisi Santrali çalışmalarımız tamamlandı. 20 Dönümlük alan üzerinde yapacağımız santral ile hem ülke ekonomisine katkı sunacağız, hem de vatandaşımıza ucuz elektrik imkânı sağlayacağız. Dört yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum. İlk Belediye Başkanı olduğumda belediyenin 700 bin Liralık icrası vardı elektrik şirketine. Bu ve buna benzer sorunların önüne geçebilmek için araştırmalara başladık ve ülkemizde Güneş Enerjisi santrali ile elektrik üretiminin yaygınlaştığını gördük ve bizde bu işi yapmak için kolları sıvadık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda ilk etapta projemiz tamamlandı ve sezonun açılmasıyla çalışmalara başlayıp dört ay içinde enerji vermeyi hedefliyoruz. Projenin hayata geçmesiyle yapılan masraflar beş yıl içinde karşılanacak ve belediyemize büyük katkıda bulunacaktır. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

GENÇLİK PARKI YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Karlıova ilçe merkezinde bulunan Gençlik Parkı, Karlıova Belediyesi ile kardeş belediye olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile yenileniyor.
Karlıova’nın her noktasına hizmet götüren bir anlayış ile, 7’den 70’e tüm vatandaşları hizmetlere dahil eden yatırımları ilçeye kazandırmaya devam eden Belediye Başkanı Veysi Bingöl, bu çerçevede hayata geçirdikleri park ve yeşil alanların arttırılması projesi kapsamında başlattıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi.Karlıova belediyesi, daha önce Öğretmen evi bünyesinde çalıştırılmakta olan parkın yenilenmesi ve tamamen yeşil alana çevrilmesi için bir proje yaptı. Kardeş Belediye olan Kahramanmaraş Belediyesi’ne gönderilen proje ile 2017 yılında ihalesi gerçekleştirildi. Yer tahsisi yapılan parkın yenileme ve düzenleme çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlandı.Karlıova Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından parkların ve yeşil alanların arttırılması projesikapsamında ilçede bulunan gençlik parkının yıkılarak yeniden yapımına başlandığını belirten Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl; “Park yenileme, düzenleme çalışmalarımızı başlattık. Yaklaşık 45 günlük bir süre içerisinde çalışmalarımızın devam edeceği yönünde bilgi aldım. Yeni yapılacak olan parkta süs havuzları, yeni banklar, kamelyalar monte edilecek. Yeşil alanlar çoğaltılacak ve ağaçlandırmalar ile yürüyüş parkurları olacak.Ayrıca daha önce birkaç esnafımızın park çevresinde büfe türü kulübeleri vardı bu kulübeler çevreye kötü görüntüler veriyordu. Bu görüntü kirliliğini kaldırmak için bu kulübelerin tamamını kaldırarak bunların yerine on adet görüntüsüyle çevresine nostaljik bir hava katacak olan ahşap kaplamalı 10 metre karelik mini dükkân olarak buralara kurulacak. Teslim edilen bu dükkanlar sahiplerine kiralanmak suretiyle teslim edilecek. Daha önce parkın içerisinde idari bina olarak kullanılan 296 metre karelik bir binamız vardı, biz aslında projeye mimarisini çizip onu da dâhil ettik fakat maliyeti yüksek olduğundan dolayı Kahramanmaraş belediyesi binanın haricindeki bütün projeyi kabul etti, ancak biz kendi mevcut binamızı restore edip yenileyeceğiz, parkta oturup dinlenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edeceğiz. Oturma salonları, tuvaletleri ve cafeleri ile vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılayacakları bir şekilde restore edeceğiz.” dedi.
“İlçemizi Daha Da Güzelleştirmek Adına Çalışmalarımız Devam Ediyor”
Yapılan hizmet ve yatırımlar neticesinde önemli bir değişim ve gelişimin yaşandığı Karlıova’da Belediye Başkanı Veysi Bingöl, öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Karlıova’da yaşam koşullarının iyileştirilmesi, şehrin fiziki yapısının değişmesi ve modernize edilerek görsel unsurların da öne çıkarılması gibi hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Veysi Bingöl, altyapıdan üst yapıya, içme suyundan yeni sosyal yaşam alanlarına kadar her alanda kentin modern bir kimlik kazanması ve güzel bir görüntüye kavuşması için yoğun mesai harcadıklarını ifade etti. İlçenin bütün sorun ve sıkıntılarını çözmek için çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Bingöl, önceliklerinin altyapı ve üstyapıda kalan alanların tamamlanması olduğunu ifade etti. Karlıova’nın öncelikli ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşıladıklarını bunun eksiz bir hale gelmesi için yoğun bir mesai harcadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Veysi Bingöl, aynı özveri ile çalışmaya devam ettiklerinive çalışmalarının artarak devam edeceğini dile getirdi.
Karlıova Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor
Güneş enerjisi ile çalışan sensörlü lambalar sayesinde aydınlatma sıkıntısının sona erdiğini aktaran Belediye Başkanı Veysi Bingöl,güneş enerjili sokak lambaları projesi ile ilgili yaptığı açıklamada “Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar sonucu Güneş enerjisi ile çalışan sokak aydınlatma projemizi tamamlanmış bulunmaktayız.Projemiz kapsamında İlçemizdeki Mahalleler ve Çevre yolu olmak üzere Toplam 90 Adet güneş enerjili trafo bulunmaktadır.Kesinti olduğunda dahi sokakları aydınlatıyor. Halkımız çok beğendi. İlçenin tamamını aynı yöntemle aydınlatacağız Bu proje kapsamında ülke ekonomisinede katkıda bulunmaktayız. Halkımıza Hayırlı Uğurlu Olsun.” dedi.
Peyzaj Çalışmaları Devam Ediyor
Karlıova Belediyesi peyzaj çalışmaları kapsamında Çarşı merkezi ve TOKİ bölgesi ana yolu orta refüjün de ağaçlandırma çalışmaları başlattı. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran Belediye ekipleri, ilçedeki yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına başladı. İlçe merkezi ve TOKİ yolundaki orta refüjlere akasya ağaçları ve çimlendirme çalışması başlattı. Ağaç ve çimlerin kurumaması içinde bu bölgelere fıskiyeli su sistemleri kuruldu. Çarşı merkezi girişinde bulunan kavşaktaki göbeğe dışarıdan getirtilen çiçeklerin ekiminin de yapılacağı öğrenilirken, bu bölgelere de ışıklandırma sistemiyle ilçe merkezinin kirli görüntülerinden kurtulacağı ifade edildi.
Mobil Kesimhane Hizmete Açıldı
bölgede bir ilk olan Mobil Kesimhane projesinin tamamlanarak hizmete açıldığını söyleyen Belediye Başkanı Veysi Bingöl, proje ile ilgili yaptığı açıklamada;“bölgemizde bir ilki gerçekleştirerek çok kısa bir sürede son sistem mobil kesimhanemizi toplamda 600 bin TL maliyetle halkımızın hizmetine sunduk. Kesimhanemiz de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan ’Küçük Kapasiteli Kesimhaneler Yönetmeliği’ne uygun olacak şekilde hijyenik bir ortamda et kesimi gerçekleştirilecek. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.