Halep’teki zulüm insanlık ayıbıdır

0
1573

Halep’teki zulüm insanlık ayıbıdır İlçe Belediye Başkanları ile gönül köprüleri kuran Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a ziyaretler aralıksız sürüyor. Bu bağlamda Sakarya Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İsmail Baran’ı makamında ziyaret

BİZİ BÖLEMEYECEKLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özverili çalışmaları ile terörle mücadelenin hızlı bir şekilde ilerlediğine değinen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Osmanlı’dan bu yana bölmek, parçalamak, yok etmek istedikleri bir milletiz. Ülke olarak gün geçtikçe büyüyor ve güçleniyoruz. Dış mihraklara karşı ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek, duymak istemediklerini yüzlerine vurarak söyleyen bir Cumhurbaşkanına sahibiz Elhamdülillah. Aziz milletimizin hiçbir şüphesi olmasın. Devletimiz her türlü tedbiri alıyor ve çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüyor. Bizi bölemeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler, ezanlarımızı susturamayacaklar “ dedi.

HALEP ATA YADİGÂRI
Binlerce Müslüman’ın acımasızca katledildiği Halep’in üzüntüsünü paylaştığını ifade eden Başkan Baran, “Bugün ata yadigârımız olan Halep’te Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm, bir insanlık ayıbıdır. Bir hayvan öldüğü zaman dünyayı ayağa kaldıran Birleşmiş Milletler, Halep’te, Suriye’de, Araka’nda ve birçok İslam ülkesinde masum siviller, çocuklar öldürülürken sesini çıkarmıyor. Kardeşlerimizin bizden başka sığınacak ülkeleri yok. Cumhurbaşkanımızdan başka mazlumlara sahip çıkan bir devlet başkanı yok. Savaşın ortasında kalmış, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devletçe, milletçe Ata yadigârımız olan Halep’e sahip çıkacak ve sessiz kalmayacağız “ dedi.

BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı makamında ziyaret eden Sakarya Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Belediye Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz ve Kadıköy Muhtarı Sinan Kırım da şu ifadelere değindi , “Aziz milletimiz 15 Temmuz’da gösterdiği dik duruşunu her alanda sergiliyor. İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısında vefat eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Devletimiz terör ile mücadele de ciddi adımlar atıyor. Hiçbir hain Ülkemiz sınırları içinde barınamayacak ve canlarımızı alamayacak. Biz birlikte Türkiye’yiz. Müslüman kardeşlerimizin de yaşadığı Ülkelerde gördükleri zulüm hepimizi derinden üzüyor. Halep için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum “ dedi.
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, gerçekleştirmiş oldukları anlamlı ziyaretten dolayı Sakarya Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Belediye Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz ve Kadıköy Muhtarı Sinan Kırım’a teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.