“GÜRSU’YU BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

“Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diğer yandan da bizlerle paylaşılan proje ve çalışmaları da değerlendirme imkânı buluyoruz. Farklı düşünceleri, istekleri yaptığımız çalışmalarla harmanlayarak güzel hizmetlerde bulunmak için çalışıyoruz. Belediye olarak, karar mekanizmasına vatandaşlarımızı da dâhil ederek, hizmet üretiyoruz.”

0
1171

Katılımcı yerel yönetim ve sosyal belediyeciliğin gerekliliği olan, halkla sürekli iletişim gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmeyerek vatandaşlarla bir araya gelen ve vatandaşlardan gelen istekleri dikkate alan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsumuz’un gelişimi için tüm dinamikleri harekete geçirerek en sağlıklı çözümleri üretmeye çalışıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Belediyemiz hizmetlerinin en sağlıklı ve etkili şekilde gerçekleştirilmesinde hemşehrilerimizin bizlerle paylaştıkları öneri ve talepler büyük önem taşımakta. Düzenli olarak esnaflarımıza misafir olarak birlikte yaptığımız kahvaltılarda, seher vakti,  sabah namazı ardından cemaatlerle birlikte çorba içerken yaptığımız istişarelerde, sokakta hemşehrilerimizle yaptığımız sohbetlerde ilçemizin ihtiyaçlarını onlardan dinleyerek hizmetlerimizi şekillendiriyoruz.” dedi.

Kent yönetiminde ortak akıl ve istişare kültürünü esas alan ve her fırsatta
vatandaşlarla bir araya gelen, onların istek ve önerilerini dinleyen Gürsu
Belediye Başkanı Mustafa Işık “Şehrimizi Birlikte Yönetiyoruz” sloganıyla
yürüttüğü 7’den 70’e herkesle istişare programlarına devam ediyor.

Yönetim anlayışının temelini ortak akıl olarak belirleyen ve bu doğrultuda çalışmalarına yön veren Başkan Işık, “Gürsu’yu Birlikte Yöneteceğiz’ anlayışı ile sürekli olarak vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edeceklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “İlçemizin çağdaş kent kimliğine uygun şekilde gelişimini sağlamak hedefiyle çalışmalarımızı gerçekleştirirken hemşehrilerimizin beklentileri bizler için büyük önem taşımakta. Yeni Gürsu sloganıyla başlattığımız Kültür, Sanat ve Spor etkinliklerimiz kapsamında, Gürsumuzu kent dinamiklerimizle beraber yönetmek arzusuyla vatandaşlarımızla sürekli bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Her fırsatta onlarla istişare yapmaya özen gösteriyor ve çalışmalarımızı onların ışığıyla yönlendiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de ilçemizi hep birlikte yönetmeye ve güzelliklerle buluşturmaya devam edeceğiz.”

“Söz Verdik, Yapıyoruz”

Gürsu halkının beklenti ve taleplerini de göz önünde bulundurarak verdikleri sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Seçim beyannamemizde yer alan 20 adet yatırım projemizin 17’sini gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Böylece seçim beyannamemizin %85’lik kısmını hayata geçirmiş bulunmaktayız. Ayrıca başta Hükümetimiz, Bakanlıklarımız ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle seçim beyannamemizde yer almayan birçok projeyi de ilçemiz halkının hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yeni seçim dönemine yaklaştığımız bu son virajda, özellikle Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle Şehit Belediye Başkanımız Cüneyt Yıldız’la birlikte verdiğimiz tüm sözleri hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.