“GÜNÜ KURTARMANIN DEĞİL SÖĞÜTLÜ’YE GÜZEL ESERLER KAZANDIRMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

Söğütlü için en iyi hizmeti üretme gayretiyle çalışmalarını sürdüklerini ifade eden Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, “Bir gün önceyi daha çok çalışmışsak, kendimizi ziyanda sayıyoruz. Beldemizin çehresini yenileme ve değiştirme yolunda büyük aşama kaydettik. Şahıs odaklı değil, toplum odaklı bir belediyecilik anlayışı ile günü kurtarmanın değil Söğütlü’ye güzel eserler kazandırmanın ve bunları gelecek nesillere bırakmanın gayesini taşımaktayız.” dedi.

0
1193

SÖĞÜTLÜ FARKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, gerçekleştirdikleri kilitli parke döşeme, yol düzenleme ve genişletme çalışmalarıyla birlikte Söğütlü’nün farklı bir görünüme kavuştuğunu söyledi.

Öncelikli amaçlarının hizmet etmek olduğunu belirten ve gerçekleştirdiği çalışmalarla bunu ortaya koyan Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, belde genelinde başlattıkları kilitli parke ve yol düzenleme çalışmalarının Söğütlü’de önemli bir fiziksel değişmeyi de beraberinde getirdiğini ve yapılan çalışmalar neticesinde Söğütlü’nün daha güzel bir görünüme kavuştuğunu dile getirdi.Yapılan çalışmalarla hem beldenin yol ve ulaşım sorunlarını ortadan kaldırdıklarını hem de beldenin daha güzel bir görünüme kavuşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Türkel, “Daha temiz ve daha güzel bir Söğütlü oluşturmak amacıyla beldemizdeki cadde ve sokaklar başta olmak üzere tüm mahalle aralarını ev önlerine kadar kilitli parke yaparak halkımızı tozdan, topraktan ve çamurdan kurtardık.Beldemizin görselliğini ve estetikliğini artırmak için belediyemizin girişine giriş kapısı yaptırdık.” dedi.

“Söğütlü’yü İlmek İlmek Dokuyoruz”

2017 yılı içerisinde yapmış oldukları kilit parke taşı yapımçalışmaları hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Hasan Türkel, “Beldemiz sınırları içerisinde bulunan Merkez Mahallesi, Şehit Tahsin Caddesinde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şehit Tahsin Caddesi üzerinde 21.854 metrekare kilitli parke taşı döşeme,215 metretül beton yaya kaldırım bordürü döşeme,462 metretül beton yağmur oluğu döşeme işini tamamladık. Hava şartlarının elverişli hale gelmesi ile birlikte kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımızın startını verdik. 25.000 metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışması daha gerçekleştireceğiz. Bunun dışında da ihtiyaç duyulan alanlarda farklı çalışmalarımız devam edecek. Yapılan çalışmaların tam anlamıyla bitmesinden sonra beldemizin daha modern bir görünüme kavuşacaktır, Bunun içinde elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapacağız. Bu kapsamda, yolları en kısa zamanda bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

“Her Zaman Daha İyisini Yapma Çabası İçerisinde Olduk”

Aldıkları emaneti layıkıyla geleceğe taşımak adına büyük bir özveri ve titizlikle çalışmalarını yürüten Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, gerçekleştirdiği çalışmalarla belde de gözle görülür bir değişime imza attı.

Beldenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, fiziki yapısının değişmesi ve modernize edilerek görsel unsurların da öne çıkarılması gibi hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, altyapıdan üst yapıya, içme suyundan yeni sosyal yaşam alanlarına kadar her alanda kentin modern bir kimlik kazanması ve güzel bir görüntüye kavuşması için yoğun mesai harcadıklarını ifade etti. Halkın kendilerine yüklediği hizmet etme görevini layıkıyla yerine getirmek ve hizmetlerin en güzelini sunmak adına yürüttükleri çalışmaların devam edeceğini kaydeden Başkan Türkel, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim anlayışımızda hizmette sınır yok. En iyi hizmeti yaptık demek doğru değil. Her zaman daha iyisini yapma çabası olmalı. Biz bu doğrultuda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Her zaman daha iyisi neyse onu hedefleyip onu yapmaya çalışıyoruz. Biz bu işi yaptık bitti gibi bir düşüncemiz olmadı. Yaptığımız işleri takip ettik, eksik yerleri gözden kaçan yerleri gelen eleştiriler doğrultusunda ele alıp daha iyi şekilde oluşturmaya çalıştık. Göz boyamak için kesinlikle hizmet üretmedik. Üretmeyeceğiz de. Bizim için önemli olan kalıcı ve ihtiyaca yönelik en etkili ve en hızlı çözümü üretmektir. Bundan taviz vermedik, vermeyeceğiz.”

Beldenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak imkanlar çerçevesinde en iyisi neyse onu yapma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Türkel, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi:“Söğütlü Belediye Başkanlığı olarak beldemizde ki hizmet kalitesini ve hızını arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Beldemiz hizmetinde kullanılmak üzere araç filomuza yeni araçlar dahil ederek araç filomuzu güçlendirdik.Yaylamızı güzelleştirme çalışmalarımız kapsamındaki girişimlerimiz sonucu Beldemiz Ernek Yaylasında gölün etrafına 10 adet kamelya yapıldı. Belde merkezi ve yaylalarımızda gerçekleştirdiğimiz alt yapı çalışmalarımız kapsamında kanalizasyon ve içme suyu hattı çalışmaları gerçekleştirdik. Ayrıca içme suyumuzun kalitesini artırmak için su depolarımızın tadilatlarını yapıyoruz. Yapımı devam etmekte olan yeni camimizin genel kaba inşaatı bitmiş olup kubbe yapımına ise devam edilmektedir. Söğütlü Beldesinin daha yeşil bir belde olması için yeşillendirme çalışmalarımız her sene devam etmektedir.”

“Sosyal ve Kültürel Anlamda Önemli Çalışmalar Gerçekleştirdik”

Söğütlü Belediye Başkanı Hasan Türkel, gerçekleştirdikleri fiziki yatırımların dışında sosyal ve kültürel anlamda da önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Söğütlü’de doğumla ölüm arasında yaşanan ve ihtiyaç duyulan her an da halkın yanında olarak imkânların elverdiği her hususta destekvermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Hasan Türkel, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bazılarını ise şu şekilde sıraladı: “Etkinlikler ve Sosyal Belediyecilik bazında her geçen yıl daha da kurumsallaşarak beldemizin bölgedeki marka değerini arttırdık. Üstüne koyarak ilerliyoruz.Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirme noktasında halkımız sürekli iç içeyiz. Birlikte yaşadığımız şehri birlikte yönetiyoruz. İhtiyaç ve beklentilere göre çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Beldemizin girişine sosyal aktiviteleri artırmak ve hem belde halkımızın hem de misafirlerimizin keyifli vakit geçirebilmelerini sağlamak için 15 Temmuz sosyal tesislerini inşa ederek hizmete sunduk. Beldemizin önemli bir ihtiyacını karşılayan bu alanı güzelleştirmek için çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik.Askere giden genç kardeşlerimize uğurlama törenleri tertip edip maddi manevi veriyoruz. İlçemizde, beldelerimizde ve köylerimizdeki şehitlerimizi ve ailelerini ziyaret ettik, Terörle Mücadelede ve 15 Temmuz Hainlerin Darbe girişimi planlarında şehit olan, şahadet şerbetine erişen şehitlerimizin kabirlerinin başında dualarla yâd ettik.Geleneksel iftar günleri oluşturarak beldehalkımızın kaynaşmasına vesile olduk. Her yıl kutlu doğum geceleri düzenleyerek manevi bir etkinlik yapmış olduk. Geleneksel Ernek Yayla Şenlikleri ile belde sakinleri ve çevreden gelen çok sayıda misafirimizin kaynaşmasını ve sahip olduğumuz güzelliklerin tanıtılmasını sağladık.

“Eğitime Büyük Önem Veriyoruz”

Eğitime destek noktasında 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında 20 Ön lisans 83 lisans ve yüksek lisans olmak üzere toplam 103 öğrencimize belediyemizin imkanları doğrultusunda öğrenim yardımında bulunduk. Ayrıca lisede, ilköğretimde öğrenim gören öğrencilerimize de imkanlarımız çerçevesinde nakdi yardımlarda bulunduk. Beldemiz çocuklarının ve gençlerinin geleceğine yönelik başarı performanslarının artırılmasına destek olmak amacıyla öğrencilerimizin ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Söğütlü Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz destek gücümüz nispetinde artarak devam edecektir.Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için makamımız neyi gerektiriyorsa elimizden geleni yapıp memleketimizin üzerinde oynanan karanlık oyunlara karşı dik,güçlü ve akil durabilecek nesillerin yetiştiğini görmek ve onları desteklemek boynumuz borcu olmuştur.Biz Söğütlü Belediyesi olarak elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz.Memleket sevdalısı Söğütlü beldeli kardeşlerimizin de aynı duygu ve düşüncelerde olduğunu biliyor ve o doğrultuda hareket etmeye hassasiyetle önem veriyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.