“GÖLBAŞI’NA YAKIŞANI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

İlçe halkı tarafından efsane başkan olarak nitelendirilen, belli aralıklarla 5 dönem belediye başkanlığı yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Gölbaşı’na yakışanı yapmaya devam ettiklerini belirterek  “Kültürel ve şehircilik açısından, eğitim açısından, çevre açısından, ilimizin, hatta bölgemizin en güzel, nadide ilçelerinden biri olan Gölbaşı’na yakışır hizmetlerle buluşturmaya ve Gölbaşı’nı daha da güzelleştirmeye devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

0
1065

 “Asfaltlama Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor”

Gölbaşı Belediyesi olarak asfalt hizmetlerinin ilçenin her köşesinde yoğun bir şekilde devam ettiğini bildiren Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ekiplerin Gölbaşı’nın değişik yerlerinde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Gölbaşı Belediyesi, ilçe genelindeki asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehir merkezinde deforme olan yolları planlı bir şekilde sıcak asfalt çalışmasıyla standartlara uygun hale getiren Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri şehir genelinde yürüttüğü çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyor. İlçede asfalt çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Gölbaşı Belediyesi çalışmalarını birçok alanda aralıksız bir şekilde sürdürmektedir. Bunlardan bir tanesi de önemsediğimiz asfalt çalışmalarıdır. İlçede asfaltsız yol kalmayacak dedik ve bu hedefi gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Vatandaşımızın sorunsuz ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.” dedi.

Gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili de bilgiler veren Başkan Yusuf Özdemir, asfaltlama çalışmalarının tamamlandığı yerler ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “Cumhuriyet Mahallesi; 122.ve 123.Sokakları, Fatih Mahallesi; Rauf Denktaş Caddesi, Tuna Caddesi, Günaydın Caddesi, 209. Sokak, Zafer Caddesi, 104. Sokak Meriç Caddesi, Gaziosmanpaşa Caddesi, Asfalt Mahallesi; Oğuzhan Caddesi, Mimar Sinan Mahallesi; Şehit Ahmet Demir Caddesi, Adnan Menderes Caddesi, Toki Yolunun Tamamı, Hastane Caddesi, Gölkent;  Yıldırım Beyazıt Caddesi, Turgut Özal Caddesi 932- 933. Sokaklar ile 171. ve 945.Sokaklar da asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Gölbaşı, sürekli büyüyen, gelişen bir konumda. Biz de vatandaşlarımızın isteklerine daha hızlı cevap vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi yol ve asfalt çalışmalarımız da hız kesmeden devam ediyor. Asfaltsız olan yollarımız program dahilinde yapılacaktır. ”

 “Bozulan Yol ve Kaldırımlar Yenileniyor”

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, bir yandan şehrin ihtiyaç duyduğu alanlarda yol yapım, asfaltlama ve kitli parke döşeme çalışmalarını sürdürdüklerini bir yandan da mevcut yol ve kaldırımlarda meydana gelen bozulma ve tahribatları ortadan kaldırmak için bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. İlçenin muhtelif yerlerinde başlattıkları yol ve kaldırım tamirat çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yürütülen çalışmalarla ilgili, “Tamirat çalışmalarımız kapsamında Gölbaşı MYO yolu, bisiklet ve yürüyüş yolunda yol tamiratları ve bordür çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Yavuz Selim Mahallesi yürüyüş yolunda yağmur suyu alt yapı çalışmalarını ve alt yapı şebeke çalışmalarından dolayı bozulan yolların tamirat ve onarım çalışmaları gerçekleştirdik.” açıklamasında bulundu.

Gölbaşı Gölü Çevre Düzenlemesi Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Daha güzel bir Gölbaşı için çalıştıklarını ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, devam eden Gölbaşı Gölü Çevre Düzenlemesi Çalışmaları ile ilgili  “Gölbaşı Gölü Çevre Düzenleme Projesi ile ilçemizde yer alan doğal varlıklarımızdan Gölbaşı Göllerinin turizme kazandırılması amaçlanmaktadır. Gölbaşı Gölümüzün çevresinin düzenleyerek peyzaj çalışması yapılacak. Çalışmalar neticesinde Göl turizmi bilinci oluşturularak, bölgemizde alternatif turizm çeşitliliği sağlanıp, Gölbaşı Gölümüzün tanıtılması sağlanacaktır.” ifadelerini kullandı. Özdemir, açıklamasının devamında, “Bu projemizle, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan, kültürel, ekonomik ve turizm açısından önemli bir potansiyele sahip göllerimizin daha iyi korunması ve daha verimli kullanılması da sağlanmış olacaktır. Çevre düzenlemesi bittiğinde vatandaşlarımız dinlenme, piknik alanları, yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve çeşitli aktivite alanlarına kavuşmuş olacak.” dedi.

 Gölbaşı Belediyesi 13. Aşıklar Şöleni’ni Gerçekleştirdi

Gölbaşı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 13. Âşıklar Şöleni düzenlendi.

Gölbaşı Botanik Park Amfi Tiyatroda gerçekleştirilen 13. Âşıklar şöleni büyük ilgi gördü. İlçe vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiği programda çeşitli illerden gelen 5 âşık, ozan ve şair sahne alarak, şiirler okuyup, atışmalar gerçekleştirdiler. Âşıklar atışma yaparken, şairler şiirlerini okudular. Ozanların dertli dertli çaldığı sazlarla söylediği ağıtlarda ise halk zaman zaman kuvvetli alkışlarla karşılık verdiler. 13. Âşıklar Şöleninde atışan Âşıkların söyledikleri sözler büyük beğeni topladı. Atışmanın ardından Aşıkları tebrik eden Belediye Başkanımız Yusuf Özdemir, aşıkları Gölbaşı’nda görmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Programdan sonra Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Aşıklara plaket ve çeşitli hediyeler verdi. Aşıklardan Aşık Devai, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e Muharrem ayı dolayısıyla Zülfikar hediye etti.  Program sonunda Gölbaşı Belediyesi Yaz Spor Okullarına devam eden öğrenciler arasından yapılan kura ile 30 öğrenciye bisiklet hediye edildi.  Gölbaşı ilçesinde düzenlenen 13.Aşıklar Şölenine, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, SHM Müdürü Arif Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Enes Sincik, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Emrullah Kara ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.