“GELİŞMİŞ VE KALKINMIŞ BİR KIBRISCIK TESİS ETMEK AMACINDAYIZ”

Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, geleceğe güvenle bakan, gelişmiş ve kalkınmış bir Kıbrıscık’ı hep birlikte ele ele yeniden tesis etmek amacında olduklarını ve bu doğrultuda ekonomik değerler üreterek Kıbrıscık’ı hak ettiği noktaya taşımaya çalıştıklarını ifade etti.

0
1971

Köroğlu’nun diyarı Kıbrıscık’ı gelişmesi, kalkınması için büyük bir özveri ile çalışan Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, “Belediye olarak bir çıkış noktamız vardı “Kıbrıscık’ı haritadan sildirmeyeceğiz” diye. Kıbrıscık sürekli göç veren bir yer. Göçü önlemenin tek yolu ekonomik değer üretebilmek. Bunun içinse bacasız sanayi, turizm.  Kıbrıscık’ın sahip olduğu potansiyelleri en iyi şekilde değerlendirmek. Yani doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri iyi bir şekilde değerlendirmek. Elimizde Köroğlu gibi bir dünya markası var. Köroğlu ve Köroğlu yaylalarını turizme kazandırarak ekonomik bir hareketlilik getirmeye çalışıyoruz. Mevcutta dağ evlerimiz var. Dağ evlerinin yanında projesini tamamladığımız kamp evlerimiz var bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Dağ evleri, kamp evleri, yaylalar ve Köroğlu Kıbrıscık’ı kurtaracak önemli turizm alanları. Bunun dışında ilçemizde ekonomik hareketlilik kazandırmak adına da çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İnsanları burada tutmak noktasında değişik gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında Kinoa deneme tarlası hazırlandık. Burada tohumluk Kinoa üretimi yapılarak ücretsiz bir şekilde dağıtacağız. Bunun yanında hayvancılığın geliştirilmesi noktasında da çalışmalarımız var. Damızlık Koyun yetiştiriciliği konusunda. Kıbrıscık’ın kalkınması ve var olması noktasında turizm, hayvancılık ve protein değeri yüksek kinoa bitkisinin yetiştirilmesine yönelik ciddi çalışmalarımız var. Bunun dışında Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka hizmet noktasında çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Gelişmiş, kalkınmış bir Kıbrıscık’ı hep birlikte ele ele yeniden tesis etmek amacındayız.” dedi.

“Köroğlu Dağ Evleri’ni, Yeniden Belediyemize Kazandırdık”

Uzun uğraşlar sonucu, kiralama süresi sona eren ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne teslim edilen Köroğlu dağ evlerinin 29 yıllığına kira sözleşmesini yaparak yeniden faal hale getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Doğan Dağ, “Köroğlu Dağ Evlerinin bulunduğu ve Devrentarla Çamlığı olarak adlandırılan mevkii; Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğü ile Belediyemiz arasında imzalanan sözleşmeyle 29 yıllığına A tipi mesire alanı olarak yeniden kiralanmıştır. Mesire yeri tip değişikliğinin yapılması ve belediyemize kiraya verilmesi konusunda destek olan, emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Belediyemize ait Köroğlu dağ evlerinin yıllar itibariyle yıpranması nedeniyle tadilata ihtiyaç bulunmakta idi. Tadilatlarını komple tamamladık.” dedi.

“İlçemizin Tanıtımı İçin Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdik”

Köroğlu’nun diyarında özgürlüğü keşfedin sloganıyla ilçenin tanıtımı noktasında etkinlik ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Doğan Dağ, yürüttükleri bu etkinlik ve çalışmalarla ilgili, “Bolu Ticaret Odası coğrafi işaretler fuarında ilçemize tanıtmak üzere stand açarak ilçemizin tanıtımına katkıda bulunduk. Girne Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Zeytin festivaline katılarak ilçemizin tanıtımını yaptık. Kıbrıscık Belediyesi olarak ilçemizin değerlerinin ve kültürünün tanıtılmasına katkı sağladık. 26. Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivalimizi büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. 30 Haziran-01 Temmuz tarihlerinde festivalimizin 27.’sini düzenleyeceğiz. Çökeler köyümüzde Geleneksel Ali Dede Bayramı gerçekleştirildi. Geleneksel Köroğlu Zirve Yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Polatlı’da düzenlenen Kıbrıscıklılar Buluşmasına maddi ve destek vererek buluşmaya katılarak hemşerilerimizi yalnız bırakmadık.

“Ziyaretçi Sayımız Giderek Artıyor”

Hayatın her alanında ve insan ilişkilerinde iletişimin ne kadar etkili olduğu deneyimlerle ve bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Doğru iletişim, doğru sonuçlar da doğurmaktadır. Her geçen gün, değişik çevre ve illerden toplumun her kesimi Köroğlu’nun diyarında özgürlüğü keşfetmeye ilçemize ziyarete gelmeye artarak devam etmektedir. Bu çerçevede; Bolu Sanat Okulu Öğretmenleri İlçemizi ziyarete geldiler. Kendilerine dağ evlerimizde kahvaltı ikram ettik. Türkiye’nin her tarafından ÇYDD öğrencileri Köroğlu Dağ Evlerimize kampa geldi ve etkinliklerde bulundular.” açıklamasında bulundu

KIBRISCIK BELEDİYESİ ENGELLERİ KALDIRIYOR

Kıbrıscık Belediyesi ilçe genelinde hayatı kolaylaştırma ve engelleri ortadan kaldırma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kıbrıscık Belediyesi, engelli bireylerin belediye hizmet binasına engelsiz bir şekilde ulaşabilmeleri için koltuk tipi merdiven asansör yaptırdı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Doğan Dağ, “Kıbrıscık Belediyesi engelleri kaldırıyor sloganı ile hizmet binasına engelli asansörü monte ettirdik. Yaşlı ve engellilerimiz bu sayede belediyemiz ile olan iş ve işlemlerini büyük bir kolaylık ve rahatlık içinde takip edebileceklerdir. Ayrıca ilçemizin yaya kaldırımları engellilerin de kullanabileceği şekilde düzenleyerek daha rahat bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

“Eğitime Desteğimiz Devam Ediyor”

Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında eğitimin önemi çok büyüktür. Gelecek nesilleri, çağdaş ve bilimsel eğitimin gereklerine göre yetiştirmek zorundayız. Çünkü gelecek onların ve bizler de yaşanacak bir ülke ve dünya bırakmalıyız. Bunun temeli de dogmalardan uzak bilimsel, çağdaş ve laik bir eğitimdir. Bizler de ilçe belediyesi olarak, üniversitelerin fakülte düzeyindeki okullarını kazanan öğrencilerimize diz üstü bilgisayar hediye ederek eğitime içten destek sağlamaya devam ediyoruz. Öğretmenler gününde okullarımızı ziyaret ederek, eğitim camiası mensuplarına hediyeler verdik. Bunun dışında da imkanlarımız çerçevesinde öğrencilerimizin ve okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

“Çalışmalarımız Aralıksız Devam Ediyor”

Kıbrıscık’ta vatandaşların daha rahat bir hayat sürmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Doğan Dağ, “Turizm şehri olma hedefi doğrultusunda ilçemizde yaşayan ve ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin tüm beklentilerini karşılayacak alanlarda çalışmalarımız devam ediyor. Orman işletme önü ve ihtiyaç duyulan çeşitli yerlerde kaldırımları yeniledik. Cadde ve sokak tabelalarını yenileyerek estetik bir görünüm sağladık. İlçemizde sulama suyu olarak kullanılan arkların bakım çalışmalarına başladı. Belediyemize ait hal binası dükkânlarının içeriye bakan kısımlardaki cam bölmeleri kapatarak, duvar ördük, sıva ve boyalarını yaptık. Daha yeşil bir çevre oluşturmak için halkımıza Çam fidanı dağıtımı yapıldı. Fidan dikme mevsiminin başlaması ile birlikte, ilçemizin daha yeşil bir hale gelmesi için Mallar Yazlığı Göleti etrafına ve Sarıbüğet mevkiine fidan dikimi gerçekleştirdik. Kardeş belediyemiz Bandırma Belediyesince bedeli ödenen ve ilçemize yakışır Köroğlu heykelinin açılışı yapıldı. Atatürk büstü yenilendi ve Belediye lojmanının doğu cephesine Atatürk Silüeti yerleştirildi. Kardeş ilçemiz Bandırma Belediyesinin hayata geçirdiği General Balcı Çamlığı, 19 Mart 2017 tarihinde düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı. Belediyemiz işçilerini temsilen Belediye İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme ile işçilerimizin maaş ve sosyal haklarında ciddi iyileştirmeler yaptık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için Belediyemiz tarafından kutlama ve anma programı düzenlendi. Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek amacıyla ilçe halkımızla iftar yemeğinde bir araya geldi.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.