“GELECEK NESİLLERE DAHA GÜZEL BİR HENDEK BIRAKMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Kentin yaşanabilirlik düzeyini arttırma, insanların beklentilerinin karşılanabilme oranını yükseltme, örnek,  özellikli ve cazip bir şehir haline getirebilme hedefi doğrultusunda çalışmalarını yürüten Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir daha güzel bir Hendek bırakmanın gayreti ile yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

0
961

HENDEK BELEDİYESİ HER YER DE

Hendek Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında çocuk, genç, kadın ve engellilerin yanı sıra yaşlı vatandaşlara da yönelik örnek projeleri tek tek hayata geçiriyor.

Hendek Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hayata geçirilen  çiçekler sosyal hizmet aşkına projesi her gün bir mahallede yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet eli uzatarak evlerini temizliyor. Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliği projesine, her gün bir mahalleye giderek devam ediyor.  Ekipler evlerde yerleri süpürüp siliyor, toz alıyor, cam, halı, kapı ve çerçeveleri temizliyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapıyor, balkonları yıkıyor. Ekipler evlerinde çamaşır makinası olmayan vatandaşların çamaşırlarını da mobil araçta bulunan çamaşır makinasında yıkayıp teslim ediyor. Bugüne kadar Hendek’in mahallelerinde birçok eve hizmet götüren Hendek Belediyesi’nin bu örnek uygulaması vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

“Ekiplerimiz Hizmet Vermeye Devam Edecek”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Sosyal Hizmetler Birimimiz her gün bir mahallemizde tespit edilen evi temizliyor, gerektiğinde aracımızda bulunan çamaşır makinasında vatandaşın çamaşırlarını yıkıyor. Yaşlı, mağdur, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik, bu uygulamamız başladığı günden bugüne kadar düzenli olarak devam ediyor. Uygulama vatandaşımızın memnuniyeti ile karşılandı, ekiplerimiz hizmet vermeye devam edecek. “ dedi. Evde temizlik hizmeti almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar 444 54 03 No’lu telefondan Beyaz Masa ile görüşebilirler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.