GEDİZ BELEDİYESİ BAYAT EKMEK İSRAFINI ÖNLÜYOR

0
299

Gediz Belediyesi ekmek israfını önlemek amacıyla, ‘Ekmek nimettir, yeri çöp değildir’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan ekmeklerin değerlendirilmesi amacıyla ilçenin belirlenen noktalarına bayat ekmek askısı yerleştirildi.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ın talimatıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilçenin muhtelif noktalarına bayat ekmek askısı yerleştirildi.

Projeyle birlikte ekmek israfıyla ilgili farkındalık oluşturulmasının planlandığını ifade eden Başkan Akçadurak; “Proje kapsamında Gediz İlçe genelinde çöpe atılan ekmek miktarının en aza indirilmesi hedeflenerek, buralarda toplanan ekmekler sokak hayvanlarının beslenmesi başta olmak üzere en güzel şekilde değerlendirilecek. İnşallah bu konu her geçen gün daha yaygın hale gelecek. Önümüzdeki süreçte Gediz’in tamamında ekmekleri çöpe atılmaktan kurtarmış olacağız. Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve dinimizin de uygun görmediği, tasvip etmediği şekilde ekmeklerin çöpe atılmasını, israf edilmesini önlemektir. Vatandaşlarımızdan ricamız bayat ekmeklerini çöp konteynerleri yerine bu askılara asarak projemize katkı sağlamalarıdır.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.