FOTOĞRAFÇILARIN  DOĞAL  STÜDYOSU : SAMANDAĞ SAHİLLERİ VE TARİHİ MEKANLARI 

Samandağ Belediyesi kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmalarla ilçeyi geleceğe taşıyarak, güzelleştiriyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde gerçekleştirilen modern şehircilik çalışmaları ilçeyi cazibe merkezi haline getirdi.

0
2154

Samandağ sahilleri,dağ ve doğa manzarası , tarihi mekanlar  sezonunun açılmasıyla birlikte piknikçilerin yanı sıra çiftlerin de gözdesi..

Bir ömür saklayacakları fotoğraflar için gelin ve damatlar sabahın erken saatlerinden itibaren farklı mekânları gezerek, en iyi fotoğraf karelerini yakalayabilmek için çaba sarf ediyor.

Hafta boyunca 100’den fazla çifti Samandağ’a getirdiklerini söyleyen fotoğrafçılar son zamanlarda gelen yoğun taleplere yetişemiyorlar.

Düğün öncesi fotoğraf çektirmek isteyen  çiftler “Buranın güzel atmosferinden dolayı burada dış mekân fotoğrafı çektirmek istedik” dedi.

Gelin Ve Damatlar Samandağ Sahillerini Aşındırıyor 

Samandağ,yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra dünya evine girecek çiftlerin ise bu eşsiz güzellik karşısında fotoğraf çektirmek için tercih noktası haline geldi.Gelin ve damatların dış çekim için tarihi ve doğal ortam tercihinde ilk sıraya yer verdiği Samandağ sahilleri  genç çiftler yoğun ilgi gösteriyor.Fotoğrafçılar gün batımında çektikleri fotoğraflarla çiftlere güzel bir anı hediye etmiş oluyor.Sahilde düzenlen organizasyonlarda evlilik teklifleri,nikah kıyma ve dış çekim yapılabiliyor.

Gelin Ve Damatların Uğrak Mekanları

Hızır Ziyareti,Titus tüneli, Beşikli mağara,Antik liman, Pencereli mağara,Sur kapısı, Agora,Katlı mağara Barutlu mağara, Kaya merdivenleri,Samanlı mağara,Aşık-Maşuk,Dor Mabedi,İngiliz okulu, Sahil,Vakıflı Ermeni köyü,Hıdırbey Musa ağacı, Batıayaz Yaylası, St. Simon Manastırı, Asi Nehri,Meydan Kumsalı ve Üçağızlı mağara, Kiliseler, Batıayaz Ermeni kilisesi, Tarihi Ebul Fütuh Camii, Portakal bahçeleri,Eski evler,Al-Mina ören yeri,Milleyha Lagünü (Kuşların barınma alanı), Doğal yürüyüş yolları,Vapur (Trekking),Karaçay Köprüsü, Karaçay Elektrik ve sulama barajı,Seyir terasları, Yamaç Paraşütü,Fidancılık,Karamanlı Göleti,Tek Kemerli Roma Köprüsü,Yeşil Yazı –Sallanan köprü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.