“FESTİVALLERLE BULDAN’I DÜNYAYA TANITTIK”

5 yıllık görev süresince gerçekleştirdiği festivallerle birçok ünlü ismi Buldan’da ağırladıklarını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, gerçekleştirdikleri festivallerle bölgenin dokuma merkezi olan Buldan’ın sahip olduğu değerlerini, zenginliklerini ve güzelliklerini dünyaya tanıttıklarını söyledi.

0
2092

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, hem hoşgörüyü hem de dokuma kültürünü yaşatmak adına düzenlenen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali ile Tripolis antik kenti ile çekirdeksiz üzüm bağlarını tanıtmak amacıyla Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali ile Buldan’ın tanıtımına önemli bir katkı sağladıklarını söyledi. Buldan’ın namını dünyaya duyuran; her yıl düzenlenecek tarihte yalnızca ilçede değil bütün Denizli’de merak konusu olan Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali ile Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali Başkan Gülbay döneminde adeta Yıldızlar Geçidine sahne oldu. Her yıl çıtayı yükselten festival kapsamında 5 yıl boyunca Buldan; Türkiye ve Dünyanın dört bir yanında gelen yıldızlar geçidine sahne oldu.

3 Gün Boyunca Festival Coşkusu

Buldan Belediyesi tarafından hem hoşgörüyü hem de dokuma kültürünü yaşatmak adına düzenlenen Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali, Osmanlı padişahlarından Yıldırım Beyazıd’ın kızına gelinlik, padişah Genç Osman’a gömlek dokumasıyla ünlü Buldan ilçesinde Haziran ayı başında düzenleniyor. Atatürk Anıtı’na festival çelenginin konulmasıyla başlayan festival, halk oyunları gösterileri ve kortej yürüyüşü ile açılış töreni başlıyor. Buldan Belediyesi tarafından üç gün düzenlenen festival kapsamında Buldan bezi kıyafetlerden oluşan defile, Buldan düğünü, Buldan bezinin nasıl dokunduğunu gösteren dokuma sanatı, yöresel yemek yarışması, canlı el dokuma tasarım yarışması, konserler gibi birçok etkinlik yer almakta.

Festivallere Ünlü Yağmuru

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay önderliğinde gerçekleşen Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali 5 yıl boyunca; Hadise, Hande Yener, Alexandra Stan, Otilla Bruma, Ozan Ozanca, Selda Bağcan, Sevcan Orhan, Simge Sağın, Suavi, Aleyna Tilki, Buray, Sevval Sam, Okan Karacan, Murat Başaran, Ayna, Volkan Konak, Faruk Demir, Emre Sertkaya, Edip Akbayram, Tolga Çandar, Hayri Dev gibi birbirinden ünlü isimleri ağırladı.

“Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivalimizi her yıl bir çıta daha yükselterek Ege Bölgesi’nin en güzel festivali haline getirdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.