EYYÜBİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜST ÜSTE AÇILIŞLAR

Şanlıurfa-Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘Her Mahalleye Spor Salonu’ sözünü bir bir yerine getiriyor. Eyyübiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Akabe Mahallesi ile Muradiye Mahallesi Ak Evler Spor Salonları açılışlarının ardından faaliyete başladı.

0
1745

Genç nüfusun bir hayli fazla olduğu Eyyübiye’de Belediye, gençlere yatırımlarını sürdürüyor. Başkan Ekinci’nin gençliğe verilen önemin bir göstergesi olarak gördüğü sosyal sorumluluk projesi Ak Evler Spor Salonlarına ilgi de bir hayli yoğun. Başkan Ekinci bu merkezler sayesinde gençlerin sportif faaliyetlerin yanı sıra eğitmenler tarafından alacağı değerler eğitimi ile de milli duygulara haiz bir gençlik olmasına da vesile olunduğuna değindi. Ak Evler spor salonlarında ayrıca bayanlara yönelik fitness ve step aerobik eğitimi de verilecek. Aynı gün içinde Akabe Spor Salonu ve Muradiye Spor Salonu’nun açılışını yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, her mahalleye bir spor salonu sözünü bir bir yerine getireceklerini söyledi. Yoğun katılımın olduğu açılış törenlerine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Eski İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Eski Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Kirli, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, mahalle muhtarları ile gençler ve mahalle sakinleri katıldı.
Akabe Ak Evler Spor Salonu açılışında gençlere ve mahalle sakinlerine seslenen Başkan Ekinci, “Gençleri sporla, kültürle ve sanatla buluşturmamız gerekiyor. Bunları da araç kılmamız gerekiyor. Bunları neye araç kılacağız: Gençlerin özellikle milli ve manevi duygulara haiz birer gençlik olması için araç kılacağız. Bu bölgeye, bu vatana aidiyet duygularını yükseltecek değerler eğitimi vermemiz gerekiyor. Şu anda yaptığımız tam da budur. 17 spor salonu, yani 17 Ak Ev Spor Salonu faal durumda. Bu spor salonlarımızın her gün birisini açıyoruz. Bu açtığımız Ak Evler ile bizler geleceğin Eyyübiye’sini gençlerin omuzlarında iyi bir şekilde yükselteceğiz. Gençlerimiz buraya gelecek, sportif faaliyetlerde bulunacaklar, ama sonrasında da onları değerler eğitimi konusunda kendini yetiştirmiş rol modellerle buluşturacağız.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.