“ERZİNCAN, TÜRKİYE’NİN EN YEŞİL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”

Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olma yolunda ilerleyen Erzincan Belediyesi bu yolda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

0
1019

Erzincan’ı, Türkiye’nin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atan Erzincan Belediyesi yaptığı yeşil alan çalışmaları ile şehre ve şehir insanına nefes aldırıyor. Kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen yıl artış gösterdiği Erzincan’da, bu alanda yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.  Gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanılabilir bir şehir bırakmak amacında olduklarını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bu amaç doğrultusunda kentin daha yeşil bir dokuya kavuşması için önemli projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmaları gerçekleştiren Erzincan Belediyesi şehrin yeşil dokusunun zenginleştirilmesi ve düzenlenmesi amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Talip Kaban Bulvarında çalışmalarını sürdüren park bahçe ekipleri toprak düzenlemesini ve otomatik sulama sistemini yaptıktan sonra rulo çim sererek buradaki çalışmalarını bitiriyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Erzincan’ı, dünyanın en yeşil kentlerinden biri yapmak için çalışıyoruz. Bu hedefe varmada iddialıyız. Bu yıl alt yapı çalışmalarımızı bitirdik. Temeli sağlam yapınca bu çalışmalar daha da kolay ve hızlı ilerliyor.

Allah’ın izni ile yılsonuna kadar ana caddelerimizin de asfaltını bitirerek üst yapı problemlerini de tamamen bitirmiş olacağız. Sadece asfaltla çalışmalar bitmiyor tabi. Peyzaj, şehre güzelliğini kazandıran en önemli etkenlerden biri.  Şehrimize 15 yaş üzeri 5000 adet ağaç kazandırdık, 5 milyon çiçek dikimi yaptık.  İnsanın temel gereksinimleri olan solunum ve tüketim yeşilden yani doğadan sağlanır. Bizler çocuklarımıza yaşanabilir bir Erzincan bırakabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz Her şey Erzincan için hemşehrilerimiz için.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.