ERZİNCAN GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, öncülüğünde yürütülen üstyapı çalışmaları kapsamında yapımına devam edilen asfaltlama çalışmaları ile Erzincan’ın çehresi değişiyor.

0
10462

 

2014 yılından bu yana mahalle, sokak ayrımı yapmadan tüm mahallelere tüm sokaklara hizmet götüren Erzincan Belediyesi toplamda 250 bin ton asfalt kullanarak 270 km yola asfalt dökümü gerçekleştirdi. Yeni kavşak ve bulvar düzenlemeleri çalışmalarıyla da hem Erzincan trafik yükü azaltıldı hem de şehre daha konforlu yollar kazandırıldı.

Erzincan Tarihinin En Büyük Asfalt Çalışmaları

Erzincan Belediyesi 4,5 yılda alt yapı çalışmalarını bitirip büyük bir problemi ortadan kaldırdıktan sonra üst yapıda da sona yaklaşmış durumda. Tüm Mahallelerde asfalt çalışmalarını bitirip akabinde Talip Kaban Bulvarı, Nerim Tombul Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, 13 Şubat Caddesi asfaltını bitiren Erzincan Belediyesi şimdi de Halit Paşa Caddesi ve Ordu Caddesinde asfalt çalışmalarına başlamış bulunmakta. Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy çalışmalarla ilgili açıklamasında “Yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zemini bozuk olan ana arterlerde tirimerle kazı yapılarak 7cm binder üzerine 5 cm bazalt taşmastik uygulaması yapıyoruz. Bazalt taşmastik, kent içinde daha uzun ömürlü ve daha estetik görünüme sahip. Planlarımızı sadece bugüne değil yarınlara yatırım üzerine kuruyoruz. Kısa bir süre içerisinde çalışmalarımızı bitirip yeni bir Erzincan’ı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.”7

Caddelerde Aydınlatma Çalışmaları

Kent içerisinde yeni aydınlatma ekipmanları ile şehre daha şık ve daha modern bir görüntü sağlayan Erzincan Belediyesi yaklaşık 4.5 milyonluk bütçeyi aydınlatma çalışmalarına ayırdı. Nerim Tombul Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi ve 13 Şubat Caddesi’nde yaptığı çalışmalarla Erzincan’a şık ve modern bir cadde kazandıran Erzincan Belediyesi, vatandaşın büyük beğenisini ve övgüsünü aldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Söz verdiğimiz gibi “Yeni bir Erzincan” için çıktığımız yolda sözümüzü yerine getirmenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Dayanıklılığı, geniş kullanım alanı ve tasarruflu yapısı nedeniyle LED aydınlatma uygulamalarını tercih ettik böylece cadde daha az maliyetle daha fazla aydınlatılarak modern bir görünüme kavuşmuş olacak. Nerim Tombul Caddesi,  Zübeyde Hanım Caddesi ve 13 Şubat Caddesini yaptığımız çalışmalarla daha modern daha estetik bir görünüme kavuşturduk. Amacımız hemşehrilerimize yakışır yaşanabilir bir Erzincan. Asfaltı, kaldırımları ve eski tip, gösterişten uzak caddeleri yenileyerek hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Şehrimize Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.