“ERZİNCAN ARTIK BİR MARKA”

Yeni Erzincan vizyonu çerçevesinde, son 5 yıllık süreçte gerçekleştirilen proje ve yatırımlarla Erzincan’ın marka bir kent haline geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “5 yıllık süreçte biz Erzincan’ımızı sil baştan yeniden inşaa ettik diyebiliriz. Altyapısı, üstyapısı, yeşil alanları, spor alanları ve çevre yatırımlarıyla marka bir kent oldu, Erzincan.” dedi.

0
1391

 Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 5 yıllık süreçte Erzincan’ın gösterdiği gelişimi ve geldiği konumu dergimize değerlendirdi. Erzincan’ın, yapılan yatırımlarla marka bir kent haline geldiğini söyleyen Başkan Başsoy, “Bizim seçim beyannamemizde 24 tane projemiz vardı. Bu görevi devraldığımız 30 Mart 2014 tarihinden bu güne kadar bu söz verdiğimiz projelerimizin yaklaşık % 80’lik kısmını gerçekleştirdik. Bunların yanına da 100 tane yeni proje ekledik. Erzincan, son 5 yıl içerisinde ciddi anlamda eksiklerini ortadan kaldıran bir şehir oldu. Altyapı, üst yapı, bir şehirde yaşanabilir mekânlar oluşturma, spor alanları, yeşil alanlar, ağaçlandırma sosyal ve kültürel etkinlikler bunların hepsini aştı Erzincan. Bunlar emek isteyen çalışmalar bu projelerin hayata geçirilmesinde Bize en büyük katkıyı veren başta dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca medarı iftiharımız, bu toprakların yetiştirdiği büyük devlet adamı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız ve gönüllerin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Çok büyük emekleri var. Bizimle beraber seçilip 5 yıldır görev yapan meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca Başkan yardımcılarımız müdürlerimiz mesai arkadaşlarımızın en alt birim de çalışıp en üst bölümde çalışanlarına kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de hemşerilerimize sunuyorum çünkü bu işler yapılırken inanın 300 kilometre yol ağı kazıldı, döküldü, tekrar kapatıldı, asfaltı yapıldı kaldırımları yapıldı bu süre içerisinde hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum sabır gösterdiler. Sebat gösterdiler ve şehrimiz artık farklı bir konsepte büründü. Hem İl dışından gelenler hem gün içinde yaşayanlar artık bizim başta söylediğimiz bir söylem vardı “Yeni Bir Erzincan”,  gerçekten hangi köşesine giderseniz gidin yeni bir Erzincan vizyonu olarak ortaya çıkmış oldu bu şehir, yaşanabilir bir şehir bu şehir, birlik beraberlik kardeşlik şehri. Bu şehirde yaşayanlar artık diğer şehirlere özenmeyecekler. İnşallah ileriki yıllarda istihdam yönündeki projelerimizle de işsizlik problemini de çözdüğümüz takdirde hiç kimse artık şehrini terk etmeyecek, bu şehirde yaşayacak. Bu şehre bizim vefa borcumuz vardı, vefa borcumuzu ödüyoruz bu şehre. Allah’a hamdolsun güçlü hükümet güçlü iktidar ve sizlerin bize vermiş olduğu destekle birlikte inşallah önümüzdeki yıllarda da bu şehre yapılacak büyük yatırımlarla dediğim gibi istihdam problemi de işsizlik problemlerini de çözdüğümüz takdirde artık bu şehir modern, yaşanabilir, nüfus çekecek bir şehir haline gelecektir. Bizim derdimiz ülkemiz, memleketimiz, şehrimiz. Bu dert bize zevk veriyor. Önümüzde bir seçim var.  Büyüklerimiz nasıl takdir ederse, bizde ona göre hareket ederiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.