“ELMADAĞ’I DAHA GÜZEL HİZMETLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Elmadağ’da birçok ilkin altında imzası bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Halkımızın yararına olacak hiçbir işten geri durmadan çıktığımız bu hizmet yolculuğunda yine halkımız ile birlikte yürüyecek ve Elmadağ’ı daha güzel hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

0
1521

Elmadağ’ın gelişimi ve değişimi için hazırladığı projeleri tek tek hayata geçirerek Elmadağ’ı yaşam standartlarının hızla yükseldiği modern bir şehir haline getiren Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Şehrimizin yeniden imarı için gerçekleştirdiğimiz çalışma ve insanımıza dokunan projelerle, Elmadağ’ımızı daha modern ve daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirerek halkımızın rahatı, huzurunu yaşam kalitesini en üst seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz. Devletimizin verdiği bütün imkânları değerlendirerek ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile Rabbim bizlere İlçemize büyük yatırımlar yapmayı nasip etti. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında Elmadağ’ın gelişimine öncelik edecek ve değişim noktasında farklı bir ivme kazandıracak birçok önemli yatırımın altına imza attık. Elmadağ’ı birçok alanda ilklerle buluşturduk. Buluşturmaya da devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 2009 yerel seçimlerinde Elmadağ Belediye Başkanı olarak seçilen ve o günden günümüze Elmadağ’ı birçok alanda ilklerle buluşturan Gazi Şahin,  Elmadağ’a kazandırdıkları önemli projelerden bazıları hakkında dergimize şu bilgileri verdi:

Elmadağ’a Olimpik Yüzme Havuzu

Verdiğimiz sözlerden biri olan olimpik yüzme havuzu yüzmek ve yüzme öğrenmek isteyen tüm vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına ilçemize kazandıracağımız önemli projelerimizden biri. Yapım çalışmalarına başladığımız Elmadağ Olimpik Yüzme Havuzu projesi kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımız aralıksız hızla devam ediyor.

Elmadağ’ın İlk Hayvan Barınağı

Elmadağ’da bir ilke imza atarak100 Hayvan kapasiteli Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ilçemize kazandırdık. Belediyemiz tarafından bölgenin temel ihtiyaçlarının başında gelen sokak hayvanları için hızla bir barınak yapıldı. Günde ortalama 20-30 tane ev veya sokak hayvanlarının sağlık işlemleri burada yapılmakta ve sağlık işlemleri yapılan hayvanlar doğal ortamlarına bırakılmaktadır.

Türkiye’nin İlk Yeraltı İçme Suyu Barajı

2.5 Milyon m3 su kapasiteli yıllarıdır hayali kurulan ilçemizin içme suyu barajı Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ tarafından tamamlanmış olup, ilçemiz Türkiye’de ilk Yeraltı içme suyu barajına kavuşmuştur. 2. Etap 2.5 Milyon m küplük içme suyu barajı için D.S.İ Ankara Bölge Müdürlüğü ve ASKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte zemin etütleri ve proje çalışmalarına başlanılmıştır. Bu çalışmalar mevcut barajın üzerinde devam etmektedir.

“Halkımızın Sağlığı Bizim İçin Önemli”

Halkımızın sağlığı bizim için önemlidir. Elmadağ halkına yakışır, her türlü hizmetin rahatlıkla sunulabileceği daha kapsamlı ünitelerin olduğu, halkımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabileceği bir hastaneye ihtiyacımız vardı. Yapmış olduğumuz çalışma ve girişimlerimiz neticesinde belediyemizce İmar plan revizyonları yapılan 11.000 m2 alanda Sağlık Bakanlığımız tarafından 100 yatak kapasiteli Dr. Hulusi Alataş Devlet Hastanemiz halkımızın hizmetine açılmıştır.

Seğmenler Çarşısı

Bölgemizde istihdam alanları açmak ve halkımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3000 m2 inşaat alanında, 17 adet ticari birim içeren, meydan süsü havuzu güneş enerjili aydınlatmaları, otoparkı ile Elmadağ seğmenler kent meydanımız hizmete açılmıştır.

Cumhuriyet Meydanı

Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet Meydanı yayalaştırma proje çalışmaları tamamlanmış ve ihalesi yapılarak inşaatına başlanılmıştır. Yaklaşık 2000 m2’lik alanda meydan, oturma alanları, peyzaj alanları yürüyüş alanları bulunan projede mevcut alanın yayalaştırılması sonucu oluşabilecek otopark sıkıntısının çözülmesi için Seğmenler çarşısının sol tarafından genel otopark düzenlenmesi yapılarak, otopark problemi çözülmesi planlanmaktadır.

Hasanoğlan Köy Enstitüsü

İlçemizin ve ülkemizin kültürel değerlerini korumak adına çok çalışarak, gelecek nesillere aynen bizden önceki nesillerin bizlere bıraktığı gibi, üstüne yeni değerler ekleyerek bırakmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda ilçemizin önemli tarihi yapılarından biri olan Hasanoğlan Güzel Sanatlar Binası yeniden canlandırılmıştır. Belediyemiz tarafından hazırlatılan projeler, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylatılarak, Hasanoğlan Güzel Sanatlar Binası Restorasyon, Rölöve ve Restitüsyon çalışmaları tamamlanmıştır. Söz konusu binanın Belediyemizce işletilmesi için gerekli talepler yapılmış olup, tahsis onayları beklenmektedir.

Eğitime Tam Destek

Eğitime %100 destek sözümüz doğrultusunda TOKİ İlkokulu, Gazi Şahin Anadolu Lisesi ve Atatürk Orta Okulu ilçemize kazandırıldı. Ayrıca eğitime %100 destek çalışmaları kapsamında okullarımızın boya ihtiyaçları karşılanarak, çevre düzenlemeleri yapıldı. Kıyafet ve giyim yardımında bulunuldu.

Gasilhane ve Taziye Evi

Hasanoğlan Mahallemizin ihtiyacı olan Gasil hane yapımı 2016 yılı Ağustos ayı içinde tamamlandı ve hizmete açıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Gasilhane yanına vatandaşlarımıza hizmet için Taziye Evi yapılmıştır. Gasilhane ve taziye evinin çevre düzenlenmesi belediyemiz tarafından 2018 yılında tamamlanmıştır.

Tohum Eleme Tesisi

Üretimci çiftçilerimizin ihtiyacı olan Selektör (Tohum eleme) istasyonu,  Deliller Mahallemizde 5000 m2 alana yapılarak hizmete açılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.