ELMADAĞ’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Elmadağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yenice, Yenidoğan ve Yenipınar Mahalleleri rezerv yapı alanı ve riskli alana ilişkin kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında 10 hektarlık alanda başlatılan 596 konutun yapım çalışmaları devam ediyor.

0
1578

Elmadağ Belediye Başkanlığı’nın Yenice, Yenidoğan ve Yenipınar Mahalleleri sınırları içinde riskli alan ilan edilen 52 hektarlık alanda planladığı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin etap etap uygulanmaya başladığını ifade eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, projenin ilk etap çalışmalarının devam ettiğini söyledi. İnsanları konut sahibi yapmanın yanında şehrin fiziki yapısının değiştirilmesi ve şehre kimlik kazandırılması açısından da Kentsel dönüşüm projesinin önemli amaçlarının olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Gazi Şahin, projeyle Elmadağ’ın çehresinin tamamen değişeceğini vurguladı. Projenin mevcut durumu hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Gazi Şahin, projeyle hayal gibi gözüken bir çalışmanın daha gerçeğe dönüştürüldüğünü dile getirerek, “İlçemiz Yenidoğan, Yenipınar ve Yenice mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi etaplar halinde hayata geçirilmeye başlandı.  Bu kapsamda; Yenidoğan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ÇAYKUR Fabrikası yanında 10 hektarlık alanda yapılması planlanan 596 adet konutluk projenin. Hayata geçirilmesi için zorunlu ve gerekli görülen 1.Etap içerisinde bulunan Belediye hizmet alanı üzerine “Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtım, Kontrollük ve Pazarlama Binası” inşaatı kısa bir sürede tamamlanmış olup, hizmete hazır hale getirilmiştir.  Rezerv yapı alanı içerisinde yaklaşık 10 hektarlık alan üzerinde İhale hazırlığı tamamlanan 1.Etap 596 adet konutun (18 Blok), İnşaat imalatlarına hızla devam edilmektedir. İnşaat imalatı devam eden 596 adet konuttan seçim yapan hak sahiplerinin kura çekimleri yapılacak olup, geriye kalan Kamuya ait konutlar Kamu adına satışa sunulacaktır.”

Elmadağ’ı hak ettiği konuma getirmek ve vatandaşların yaşam standartlarını daha üst seviyelere taşımak amacında olduklarını ifade eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kentsel dönüşümün kentin yapısına, insanların geleceğine, yaşamına ve şehrin tüm değerlerine etki ettiğini belirtti. Bu çalışmaların çok yönlü ve disiplinli bir çalışmayla sonuçlanacağını ifade eden Şahin, “Belediyede ayrı bir proje çalışma grubu oluşturuldu. Bu, projenin Ankara’nın doğu giriş kapısı olan Elmadağ’ın kalkınması ve geleceği için gerekli ve çok önemlidir. Elmadağ halkımızı hak ettiği duruma getirmek için çalışacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.