ELEKTRONİK ATIKLAR EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

0
880

Çağımızda vazgeçilmezimiz haline gelen ama zamanla ömrünü tamamlayan cep telefonları, Körfez Belediyesi tarafından ekonomiye geri kazandırılıyor. Hem de olası tehlikelerin de önüne geçiliyor.

Körfez Belediyesi Atık Getirme Merkezi’nde sadece ambalaj atıkları değil, elektronik atıklar da ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılıyor. Çağımızın vazgeçilmezleri arasına giren cep telefonları ömrünü tamamlayınca bir kenara atılıyor ve atıl durumda kalıyor. O telefonların bataryaları da patlama riski sebebiyle kimi zaman büyük tehlike oluşturabiliyor.

Bir Telefon Yeterli

Sadece vatandaşlar değil, ilçemizde faaliyet gösteren cep telefonu tamir yerlerinin ellerindeki bozuk, ömrünü tamamlamış bataryaların yanması ve patlamalarının önüne geçilebilmesi için 500 00 50’yi aramaları yeterli oluyor. Körfez Belediyesi ekipleri tarafından teslim alınan cep telefonları, lisanslı firma tarafında bertaraf ediliyor ve tekrar ekonomiye kazandırılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.