EĞİTİM’DE DEV ADIMLAR

Kendisi de eğitimci olan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu son yıllarda eğitimde dev yatırımlara imza attı. Her alanda olduğu gibi, eğitimde de Arifiye’yi marka yapmaya kararlı olduklarını söyleyen Karakullukçu, “İlçemize yapılacak her türlü eğitim yatırımında taşın altına elimizi koyarak, üstümüze düşen görevleri en iyi şekilde yerine getiriyoruz.” dedi.

0
1327

Sakarya Üniversitesi Arifiye Meslek Yüksek Okulu

İlçemizin gelişimine önemli katkılar sağlayacak, Sakarya Üniversitesi Arifiye Meslek Yüksek Okulu kurularak hizmete girdi. Geçici olarak Öğretmen Okulundan tahsis edilen bina, Belediyemiz tarafından onarılarak Sakarya Üniversitesine teslim edildi. Yüksekokulun Müdürlüğüne Prof. Dr. Halil İbrahim Aydınlı, Sekreterliğine ise Recep Durgun atandı.  Meslek Yüksekokulunda bu gün itibarı ile otomotiv teknolojileri, oto boya karoseri, raylı sistemler ve harita kadastro bölümleri öğrencilerimizin hizmetinde. 2012-2013 eğitim-öğretim yılına 120 öğrenci ile başladı. İlçemizin önde gelen isimlerinden oluşan Meslek Yüksekokulu Kurma ve Geliştirme Derneği tarafından, Yaşam evleri ile Yüksekokul binası arasına yaptırılan yeni bina, 2014 yılında hizmete girdi.  Meslek Yüksekokulunda şu an 900 öğrenci öğrenim görüyor.

Teknoloji Fakültesi

Sakarya’ya kurulacak ikinci üniversite Meclisten geçti. AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Sosyal medya hesabından Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci sayısının 95 binin üzerinde çıkması nedeniyle, Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) tarafından kurulmasına onay verilen ve şehrimizde kurulacak olan ikinci üniversitesinin de içinde olduğu kanun tasarısının tümünün Mecliste kabul edildiğini duyurdu. Onaylanan tasarı ile Teknoloji Fakültesinin Arifiye’de, Meslek Yüksekokulunun yanına yapılması planlanıyor. Başkan Karakullukçu;” Şehrimize renk katacak ikinci üniversitenin kampüsünün bir merkezde kurulmasından ziyade, ilçelere dağıtılması düşüncesine katılıyorum. Arifiye Olarak biz, Teknoloji Fakültesinin bir an önce hizmete girmesini bekliyoruz.”dedi.

“Geleceğe Yatırım Yapıyoruz”

Arifiye Belediyesi olarak asıl belediyecilik görevlerimizin yanında çok önemsediğimiz bir nokta da okullarımızın her türlü ihtiyacının karşılanması. Biliyoruz ki, geleceği inşa etmenin yolu, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize yatırım yapmaktan geçiyor. Onların eğitiminde, çağımızın getirdiği her türlü teknolojik donanım kullanılmalı. Kaliteli ve yetişmiş iş gücü istiyorsanız, çocuklarınızı ve gençlerinizi bilgiyle donatmak zorundasınız. Arifiye Belediyesi olarak; ilçemizdeki her okula, bilgisayar ve projeksiyon cihazları aldık. Ayrıca, Teknoloji sınıflarının yapımında, laboratuvarların inşasında, okulların her türlü yapım işinde belediye olarak biz varız. Ayrıca ilçemizde çeşitli sınavlarda başarı kazanan öğrencilerimiz ödüllendirerek, öğrencilerimizi teşvik ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.