EĞİL’DE AK PARTİ ADAY ADAYI HALKLA BULUŞTU

0
680

Diyarbakır’ın Eğil İlçesinde 20 yıldan beri Veterinerlik hizmeti veren AK Parti’nin belediye başkan aday adayı Ali İhsan Özaydoğdu, ilçede yaklaşık bin 500 kişiyle yerel istişare toplantısı düzenledi.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Eğil belediye başkanlığı için aday adayı olan Veteriner Hekim Ali İhsan Özaydoğdu, mahalle muhtarları ve ilçenin ileri gelenleri ile bir araya geldi. Özaydoğdu, doğup büyüdüğü ilçesinde 20 yıldan bu yana tarım ve hayvancılık alanında danışmanlık, serbest veterinerlik ile İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde veteriner hekim olarak görev yaptı.

Kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı ilçe sakinlerine teşekkür eden Özaydoğdu, “2019 yılı mahalli yerel seçimde de aday adayı olmuştum, ancak adaylık nasip olmadı. Şimdi muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda 31 Mart 2024 mahalli yerel seçim için aday adayı oldum. Bu yola hizmet belediyeciliği anlayışını benimseyerek çıktığımı, bu vesileyle bugün hedef ve projelerimi anlatmak için halkımızla bir araya geldik. Kendilerine herkesin adayı olacağımın sözünü verdim.” dedi.

Ali İhsan Özaydoğdu Kimdir?

Diyarbakır ili Eğil ilçesi merkez Dere mahallesin den, Mehmet-Remziyeden olma bez çocuklu ailenin ikinci çocuğu olarak 10.03.1977’de dünyaya gelmiştir. İlköğretimini Eğil Dere mahallesi ilkokulunda, orta öğretimini Eğil Lisesi orta bölümünde, Lise öğrenimini Diyarbakır merkez Namık Kemal Lisesinde tamamladı.
Hem çiftçi hem de kamu işçisi bir babanın çocuğu olduğu için lise eğitimini tamamlayıncaya kadar köy hayatında tarım ve hayvancılıkla uğraştı.
ÖSYM tarafından yapıdan ÖYS sınavı ile 1997 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini kazandı. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı (MGV) gençlik yapılanmasının içinde yer aldı. Tarihin kara lekesi ve “Post modern darbe olan 28 Şubat 1997’nin baskılarına karşı “EĞİTİM HAKKIM BAŞ ÖRTÜME DOKUNMA” halk direniş mücadelesinin içinde yer alarak o süreçte ülkede yaşananlardan etkilenerek siyasete ilgi duymaya başladı. Ancak istenenler değil istenmeyen çok şeyler olmuştu. (Baş örtülü öğrencilerin okuldan atılman vs.) Yüzlerde hüzün, yüreklerinde burukluk vardı. Buna rağmen zor olan beş yıllık fakülte eğitimini başarıyla tamamladı. Siyasetteki ilgisi 14 Ağustos 2001 de Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisine gönül vererek devam etti.
Askerlik görevini 289 uncu kasa dönem olarak Çanakkale Gelibolu’da yaptı. Askerliğini yaptıktan sonra 2003 yılında geçici bir süre ile yönetimi Saadet Partisinde olan Lice Belediyesi Veteriner işlerinde çalıştı.
2004 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının Köy-Mer Projesi kapsamında çalıştırılmak üzere açmış olduğu sınavda başarı göstererek doğup büyüdüğü Eğil ilçesinin köylerinde Tarımsal Yayım Eğitim ve Danışmanlık görevini yaptı ve bunun yanında EĞİL VETERİNER KLİNİĞİNİ açarak köylerde klinisyen olarak veterinerlik hizmeti verdi. Daha sonra memurluk statüsüne geçmesiyle Eğil Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde görevine devam ederek Tarım ve Hayvancılık alanında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sunmuş olduğu destekleme teşvik hibe ve projelerde, Özellikle GAP, İFAD, TKDK vb. kuruluşlara sunulan bütün projelerde etkin görevler almanın yanı sıra kurumun bütün çalışmalarına aktif katılım sağlamış 20 yıl boyunca yetiştiricilerle iç içe olmuştur.
Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde Veteriner Hekim olarak görevine devam ederken halkan kendisine teveccühde bulunmasıyla 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinde Eğil ilçe Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti. Adaylık verilmediğinde Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde Veteriner Hekim olarak göreve devam etti. İkinci üniversite olarak A.C. İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Orta derecede İngilizce bilen Ali İhsan ÖZAYDOĞDU Zaza kökenli olup iyi derece de Zazaca ve Kürtçe bilmektedir. 2007 yılından beri Malatya İmam Hatip Lisesi mezunlarından Halime ASLAN ile evli olup üç çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.