DOĞANYOL DEVLET HASTANESİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ

0
12

24 Ocak 2020 depremi sonrasında yenilenen Doğanyol ilçesine Devlet Hastanesi de kazandırılıyor. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay hastane inşaatını incelerken, hastanenin depremin 2.yıldönümünde hasta kabulüne başlamasını beklediklerini söyledi.

Depremde büyük yara alan ve yaralar sarılarak yeni, modern bir ilçe hüviyetine kavuşan Doğanyol ilçesine Devlet Hastanesi kazandırılıyor. İlçe merkezine 10 yataklı, poliklinik hizmetlerin yer aldığı yeni hastane tamamlanma aşamasına geldi. Kaba inşaatı biten hastanenin iç dizaynı bitirildikten sonra hastaneye cihazlar yerleştirilecek. Doğanyol İlçe Devlet Hastanesinin 24 Ocak depreminin 2. yıldönümünde hasta alımına başlaması hedefleniyor. Hastanede görevli olacak personeller için hastanenin yan tarafına da lojmanlar yapılıyor. Lojmanlar da yine hastanenin bitmesiyle sağlık çalışanlarına teslim edilecek.

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, inşaatı devam eden hastanede inceleme yaptı. Hastanenin hangi aşamada olduğu hakkında bilgiler alan Başkan Hakan Bay, “Biz ilçemizin gelişimini ve değişimini önemsiyoruz. Yatırımlarımızı ilçe halkımızın ihtiyacına göre yapıyoruz. İlçemizde bir hastaneye ihtiyacımız vardı ve ilçe halkımızın da talepleri doğrultusunda girişimlerde bulunduk. Milletvekillerimizin, Bakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle ilçemize hastaneyi kazandırdık. İnşaat aşaması kısa sürede bitti ve Allah nasip ederse yaşadığımız depremin 2. yıldönümünde hastanemizin açılışını yapmış olacağız. Hastanemiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Doğanyol Devlet Hastanesi  Doğanyol Devlet Hastanesi Doğanyol Devlet Hastanesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.