“DEĞİŞEN VE GELİŞEN KANGAL’A YAKIŞAN PROJELER ÜRETİYORUZ”

Bayanlara Özel Fitness Spor Salonu Kangal’da sadece bayanların hizmetine açık, Belediye tarafından ücretsiz hizmet verilen spor salonu açılmıştır. Sal...

“DEĞİŞEN VE GELİŞEN KANGAL’A YAKIŞAN PROJELER ÜRETİYORUZ”
“DEĞİŞEN VE GELİŞEN KANGAL’A YAKIŞAN PROJELER ÜRETİYORUZ”
+13
Haber albümü için resme tıklayın

Bayanlara Özel Fitness Spor Salonu

Kangal’da sadece bayanların hizmetine açık, Belediye tarafından ücretsiz hizmet verilen spor salonu açılmıştır. Salonumuzda fitness salonu özel eğitim hocaları ile verilmekte olup; 442.32 metrekare yüzölçümüne sahip bina içinde 5 adet eliptik Bisiklet, 5 tane butterfly, 3 adet bench, 2 adet mekik aletleri, 4 adet bisiklet, 50 adet step tahtası, 50 adet Plates topu, 50 adet küçük Plates topu, 50 adet direnç bandı, 50 adet ring, 50 adet approller, 50 adet mat, 20 adet dumbel spor aletleriyle kompleks spor tesisi oluşturulmuştur. Temel hareketler, nefes egzersizi, Plates, Step, Zumba, Fitness, mat hareketleri olarak grup dersleri verilmektedir.

Kapalı Spor Salonu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla İlçemize 500 Seyircili Antrenman Spor Salonu Binası ve Çevre Düzenleme İşi tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yaklaşık 2300 metrekare taban alanına sahip binada vatandaşlarımız çeşitli spor dallarına yönelik antrenman ve müsabakalar tertiplenmektedir.

İlçe Stadyumu Yapıldı

Kangal İlçe Stadyumu Yüzlerce profesyonel, 2. ve 3. lig maçları ile süper amatör maçlarına ev sahipliği yapan stat Kangal Belediyesine devredilmiştir. Halı saha ve Ek tribün çalışmaları tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

Ahşap Atölyesi

Kangal Belediyesi İlçemizin birçok farklı noktasında yaptığı peyzaj düzenlemelerinde kullanılan bank, masa, kamelya gibi oturma grupları, belediyeye ahşap atölyesinde üretilmektedir. Ayrıca bank ve kamelyaları, okul ve sağlık ocaklarına bank, kamelya yapımı gerçekleştirilmiştir. 100 adet üretim yapılmaktadır.

Düğün Salonu

Kangal Belediye Düğün Salonumuz; 2013 yılında tadilat yapımı tamamlanıp yepyeni hali ile faaliyete geçirilmiştir. Salonumuz 300 kişilik misafir ağırlayacak kapasiteye sahip olup Düğün ve Nişan törenleri, Balo organizasyonu, Toplantı ve tanıtım, Yemekli organizasyonlar olarak çok amaçlı kullanılmaktadır. Zengin servis seçenekleri, geniş dans pisti, ses ve ışık sistemiyle döşenen Modern görüntüsü ile organizasyonlara hizmet etmektedir.

Kapalı Semt Pazarı

Cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine projelendirdiği kapalı sabit pazarların ilk örneğini Gürsel konuşlandıran Kangal Belediyesi, modern pazar yerini vatandaşların ve pazarcı esnafının kullanımına sunmuştur. Semt pazarlarını sokak ve caddelerden çıkararak, kapalı semt pazarı oluşturma adına çalışmalarını yürüten Kangal Belediyesi, 5.600 metrekare alan üzerine kapalı semt pazarını inşa etti. Modern ve hijyenik şartlarda yaklaşık 100’e yakın pazarcı tezgahının hizmet verebileceği kapasitede yapılan sabit pazar yeri, vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Esnafların da oldukça memnun kaldığı Kapalı Semt Pazarında ilk gün olmasına rağmen ilgi yoğun oldu.

Kapalı Otopark Alanı

Eski Pancar Şefliği tarafından Belediyemize devredilen arsa üzerinde yapılması planlanan Kapalı Otopark Alanı İlçemizde bulunan otopark sorununa çözüm getirmek amacıyla yapılacaktır. Projenin Kasım ayına kadar tamamlanmasının amaçlanıyor olup; İhalesi Ocak ayında Belediyemizce yapılacak olup; 2600 metrekarelik alana 54 araçlık olarak projelendirilmiştir.

Araç Parkımızı Yeniledik

1 adet Çekici TIR, 1 adet Dorse, 3 adet İtfaiye Kamyonu, 3 adet Çöp Kamyonu, 3 adet Kamyon, 1 adet Kamyonet, 1 adet Vidanjör, 1 adet Cenaze Yıkama Otobüsü, 2 adet Minibüs, 1 adet Cenaze Taşıma Minibüsü, 1 adet Pikap, 2 adet Hizmet Aracı (otomobil), 1 adet Traktör, 1 adet Yükleyici Komatsu, 1 adet Silindir, 1 adet Ekskavatör, 1 adet Hidromek Beko Loder olmak üzere araç parkımıza 25 yeni araç kazandırdık.

Mezarlık Çalışmaları ve Çevre Düzenlemeleri

Yapılan planlama doğrultusunda İlçe mezarlığındaki çalışmalar kapsamında toprak yollara parke taşı döşenirken, çevrede bulunan yabani otlar ve çalılar temizlenerek mezarlığın daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanmıştır. Mezarlık düzenlemeleri başta olmak üzere yabani otların temizliği, kurumuş, kırılmış veya devrilmiş ağaçların toplanması ve kesilmesi işlemleri başarıyla gerçekleştirildi. Tüm mezarlıklarda gerçekleştirdiği mezarlık düzenlemeleri ve genel bakım çalışmaları program dâhilinde sürdürülerek tamamlanmıştır. Ayrıca Mezarlığımızın girişine Şadırvan, çeşme ve wc’ler yapılmıştır. Yaklaşık 5 km’den yeniden su hattı çekilmiştir. Sahipsiz mezarlarımızda onarım yapılmıştır. Kangal Mezarlığı’ndaki gasilhane ve morg binasının restorasyonu ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kangal İlçe mezarlığında tesviye, yürüyüş yolu, ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışması yapılmıştır. İlçe mezarlığımızda 5000 adet fidan dikilmiştir. Mezarlıklarımızda istinat duvarı olmayanlar için istinat duvarı çalışması yapılmıştır. Bozuk ve tahrip olmuş istinat duvarlarının ise tamiratı yapılmıştır. Ayrıca Kangal İlçe Mezarlığı’ndaki Şehit mezarlarının restorasyonu ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Mezarlıklarımızda bulunan şehit mezarlıklarına tek tip bayrak asılarak gül dikimi çalışması tamamlanmıştır.

“Ağaçlandırma Seferberliği Başlattık”

Ağaçlandırma Kampanyamız kapsamında satın alınan ya da Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğünden tahsis edilen boylu fidanlarımız Fidanlık Alanlarımız olan Bayraktepe, Maşatlık bölgelerinde gömüye alınıp; fidan dikim sezonu sonrasında da repikaja alınarak, yaz boyunca kültürel bakım çalışmaları yapılmaktadır Ayrıca sevgi ormanı, fidan dikimi ve ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında yıl içerisinde inşaatı tamamlanmış olan parkların tamamının bitkilendirilmesi, çiminin ekilmesi ve oyun grupları, spor aletleri, kent mobilyalarıyla parkların hizmete sunulması sağlanmaktadır.

“Kangal’ın Dört Bir Köşesini Nakış Nakış İşliyoruz”

Kangal tarihinin en büyük yatırımlarının başında gelen altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği Kangal’da üst yapıda da boş durmayan Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ve ekibi Kangal’ı adeta nakış nakış işliyor. İlçe genelinde üst yapı çalışmaları kapsamında çevre düzenleme, kilitli parke, yol, kaldırım ve refüj çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk, “Sekiz mahallemizde ve ara sokaklarda yol düzenleme çalışmaları yapılmıştır, yapılmaya devam etmektedir. Adliye binası, tren istasyonu, devlet hastanesi bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz çevre düzenleme çalışmalarıyla bu alanlara daha modern bir görünüm kazandırdık. İlçenin muhtelif yerlerinde Oturma Alanları ve Yürüyüş Parkurları yaptık.” dedi.

Gelecek Dönemde En Büyük Hedef; Kentsel Dönüşüm

Başkan Öztürk, Kangal’da önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirterek zaten %60’ı belediyeye ait olan 60 bin metrekare alanda hak sahipleri ile mutabakat sağlandığını ve hazırlıklara başlandığını ifade etti.

İş Ver, Konut Edindir Projesi

“Bizim ‘İş ver, konut edindir’ adlı bir projemiz var. Örneğin, ben 2 bin lira aylık maaşla işe alacağım, işi olmayanı; 5 ay iş garantili olarak. 25 bin lira peşinat verecek, maaşının bin lirası ile ev taksiti ödeyecek. Yani 25 bin liraya ev sahibi yapacağız insanımızı. Bunun yanında konut anlamında Konut Edindirme Projesi kapsamında; 46 adet Blok 368 adet daireyi ihale açmak suretiyle ailelere satışını gerçekleştirmiştir. Toplu Konut İdaresi ve Belediyemiz iş birliği altında yapılan çalışmalar sonucu; 96 konut, cami ve Ticaret Alanı tamamlanarak konutların anahtarları hak sahiplerine teslim edilmiştir. Ayrıca belediyemize ait eski belediye lojmanları yıkılarak yerine işyeri ve konut yapım çalışmalarımız devam etmektedir.

Suyla Balık, Koyunla Köpek: Kangal’ın 4 Mücevheri

“Kangal’a Yaradan 4 değer bahşetmiş” diyor Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ve açıklıyor; “‘Suyla balık, koyunla köpek.’ Mucize, başka yerde bulamazsınız böyle bir değeri. Balıklı kaplıcamızda sedef hastalığını esas tedavi eden sudur, doktor balıklar da tedaviye katılır, ciltteki mikrop demeyeyim de hastalığın ciltte bıraktıklarını yer. Diğer yanda kangal, koyun köpeğidir; bırakın kangalı sürüyü otlatır geri getirir.” Kaymakamlık bünyesinde bir kangal çiftliği var, son dönemde bir miktar yatırım yapılmış. Koyunlar da dahil edilmiş ve hem Kangal Koyununun hem de Kangal Köpeğinin tescilleri yapılmış. Ancak, Başkan Öztürk bunun yeterli olmadığını ve ileride çiftliği daha geliştireceklerini belirterek “Belediyemizde devredilen Hamal Köyü önünde yer alan taşınmazlarımız üzerindeki alanların bir kısmına Dünyaca ünlü Kangal Koyun ve Köpeğinin hak ettiği değere ve ulusal seviyeye ulaşması için yetiştirme ve eğitme çiftlikleri kurmak üzere projelendirilmesi planlanmaktadır. İmar plan çalışmaları devam etmekte olan projenin alt yapısı oluşturulmuştur.” dedi.

“Kendi Elektriğimizi Üreteceğiz”

İlçemize bağlı Hamal köyü önünde yer alan taşınmazlarımız üzerine kurmayı planladığımız Kangal Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali ile elektrik üretimi ile İlçemizin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapılacaktır.

Yeni Devlet Hastanesi

Yeni Meslek yüksek Okul binasını yapım işini tamamlayan Belediyemizle protokol kapsamında Eski Meslek Yüksek Okula ait arsa ve taşınmazların Belediyemize devri gerçekleşmiştir. Belediyemiz tarafından 461 ada 1 No’lu parsel üzerine 25 yataklı Yeni Devlet Hastanesi yapılmak üzere Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere 28.004,45 m²’sini hazine adına devretmiştir.

17 Eki 2018 - 09:30 - GÜNDEM

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.