Ceylanpınarda Dikili Kültür Evinin Dolgusu Yapıldı

0
1336

İMC usulüyle kırsal mahallelerde devam eden kültür evi yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, yaklaşık 450 metre kare alanda inşa edilen Dikili Mahallesi kültür evinin temel dolgusunun tamamlandığını belirtti.

İlçe kırsalında toplam 32 taziye evinin yapımının devam ettiğini belirten Bayol şunları söyledi: “Burada attığımız temel ile kırsal mahallelerimizde toplam 32 taziye evinin temelini atmış oluyoruz. Bu taziye evlerinin yüzde sekseninin kabası bitme aşamasında. Geri kalanların da temelini attık ve inşallah iki üç ay içerisinde bunlarında kaba inşaatına başlayacağız.

Kırsalda yapmış olduğumuz çalışmayı İMC usulüyle sürdürüyoruz. İnşaatın bir kısmını köylüler bir kısmını ise Ceylanpınar Belediyesi olarak biz üstlendik. Taziye evlerinin herhangi bir ihtiyacı olduğunda Belediye Başkanımız Menderes Atillanın talimatıyla bu ihtiyaçları da karşılıyoruz.”

Kültür evleri dışında kırsal mahallelerde cami ve imam lojmanı da yaptıklarını ifade eden Bayol sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca şu anda üç mahallemizde de ihtiyaca binaen taziye evlerinin üzerine cami inşa ediyoruz. iki tane de imam evi yapıyoruz. İnşallah bu yılın sonunda tüm kırsal mahallelerimizdeki taziye evlerini bitirmeye hedefliyoruz. Ayraca yaptığımız bu inşaatların isimlerini de taziye evi olarak değil de çok amaçlı kültür evi olarak düzenliyoruz. Bundaki amacımız ise bu mekanların sadece taziye için değil farklı sosyal aktiviteler için de kullanılmasını sağlamak.”

Dikili Mahallesi sakinlerinden Ali Keskin, yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla Ceylanpınar Belediye başkanı Menderes Atillaya teşekkür etti. Keskin, “Taziye evimizle ilgili Belediyemize müracaat ettik. Sağ olsunlar geldiler ev taziye evimizin temelini kazdılar. Temelimizin dolgusunu yaptılar. İnşaatımızın eksiklerini gideriyorlar. Bundan dolayı başta Ceylanpınar Belediye başkanımız Menderes Atilla, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörümüz Mahmut Boza teşekkür ediyoruz.” dedi.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.