CEYLANPINAR’DA ASBESTLİ BORULAR DEĞİŞİYOR

Şanlıurfa-Ceylanpınar'da prestij cadde çalışmaları kapsamında tespit edilen kanserojen madde içerikli asbestli boruların değişimine başlandı. Ceylanpınar ana içme suyu boru hattının yaklaşık 1.350 metresini içeren ve kansere neden olan asbestli boruların bir kaç gün içerisinde tamamen değiştirilmesi planlanıyor.

0
1475

Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, yaptığı açıklamada, kansere neden olan asbestli boruların değiştirildiğini söyledi. Asbestli boruların yıllar önce Türkiye’de yasaklandığını hatırlatan Başkan Atilla, “Asbestli borular kanserojen madde taşıyor ve kanser hastalığına sebep oluyor. Yani yıllarca Ceylanpınar halkına, hemen 15 yıldır kansere sebebiyet veren borulardan su içirilmiş. Biz bunun farkına varır varmaz Büyükşehir Belediyemiz ile istişare ettik ve en son sağlığa hiç bir zararı olmayan borularımız geldi. Boru değişimine başlanıldı. İnşallah bir kaç güne kadar çalışmalar tamamlanacak. Ceylanpınarlı hemşerilerim bundan sonra tertemiz ve sağlıklı su içecek. Bu arada talebimize hemen karşılık veren Büyükşehir Belediye başkanımız ve ŞUSKİ Genel Müdürümüze de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
Astbestli borular ve benzeri ek çalışmalar dolayısıyla prestij cadde çalışmalarının uzadığını belirten Başkan Atilla, “Ceylanpınarlı hemşerilerimiz ‘yol yapım çalışması gecikti’ diyorlardı. Gördüğünüz gibi yapılan bu çalışmaları beklemek zorundayız. Eğer biz asfaltımızı bir ay önce döşemiş olsaydık bu borular için bugün bu yolu kazmak zorunda kalacaktık. Biz diyoruz ki bir iki ay geç olsun ama tertemiz olsun. Orta refüjüyle, aydınlatma direkleriyle, yeraltına alınan elektrik hatlarıyla, MOBESE sistemiyle, su borularıyla beraber hepsini bitirip çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.