“CEYLANPINAR KÜLTÜR EVLERİ İLE DONATILIYOR”

"Her şey Ceylanpınar için" sloganı ile yola çıkan ve bu doğrultuda ilçenin dört bir yanına kültür evleri inşa eden Ceylanpınar Belediyesi vatandaşların taziye, mevlit ve sosyal etkinlikleri ferah ve nezih ortamlarda yapabilmeleri sağlamak amacıyla başlattığı kültür evi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

0
1575

Ensar Kültür Evi Hizmete Açıldı
İlçenin dört bir yanına kültür evleri inşa eden Ceylanpınar Belediyesi’nin, son olarak Ensar Mahallesi’nde yapımını gerçekleştirdiği ve mahallenin adını taşıyan Ensar Kültür Evi tamamlanarak hizmete açıldı.
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın, Her mahalleye bir kültür evi projesi kapsamında Ensar Mahallesi Kültür Evi, tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu. 2017-2018 yılları arasında 63 kültür evinin temelini atan Ceylanpınar Belediyesi, yapımı tamamlanan kültür evlerini vatandaşların hizmetine sunuyor. Ensar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Ensar Kültür Evi, mahalle sakinlerine hizmet vermeye başladı. Ensar Kültür Evi, Ceylanpınar Belediyesi’nin ilçeye yaptırmış olduğu 64’üncü kültür evi oldu.
“Her Hizmet Ceylanpınar’ın Daha Yaşanabilir Bir İlçe Olması İçin”
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, kültür evinin çok amaçlı olarak kullanılacağını ifade ederek, yapılan her hizmetin Ceylanpınar için olduğunu ifade etti. Başkan Atilla, “Ensar Mahallesi’nde yapımı kısa süre önce başlanan kültür evimiz tamamlandı, kültür evimiz hem gençlere yönelik kültürel çalışmalarda ve hem de mahalle sakinlerine çok amaçlı hizmet verecek. Mahalle çok kalabalık bir mahalle idi. Mahalleli kültür evi talebini bize iletmişti. Biz de bu talebe kayıtsız kalamazdık. Yaptığımız her hizmet Ceylanpınar’ın daha yaşanabilir bir ilçe olması için ve her şey Ceylanpınar için. Aynı bölgede kadınlarımız için yapacağımız kültür evi çalışmalarına da başladık. Onu da kısa sürede bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.
“4 Yılda Ceylanpınar’a 50 Yılda Yapılamayacak Hizmetleri Yaptık”
Ensar Kültür Evi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ceylanpınar’a 4 yılda 50 yıllık hizmet yaptıklarını ifade eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “50 yılda yapılacak hizmetleri biz 4 yılda yaptık. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bana ve Ceylanpınar’a olan desteği olmamış olsaydı bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. 4 yılda Ceylanpınar’a 50 yılda yapılamayacak hizmetleri yaptık. Ceylanpınar’ın bütün köylerinde su sorununu tamamen bitirmiş olduk. Ceylanpınar kırsalında asfalt oranı yüzde 92 seviyelerindedir. Ceylanpınar’ın genelinde 64 tane kültür evi yaptık. Bugün de yine sizin hizmetine sunacağımız Ensar Kültür Evi’nin açılışını yapıyoruz. Bu kültür evinin hemen yanında kadın kültür evinin çalışmalarına başladık, kısa sürede onu da bitirip hizmetinize sunacağız. Yine ilerleyen günlerde Ceylanpınar ilçe merkezinde 3 tane daha kültür evinin temelini atacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.