“ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ”

Hijyen ve temizliği sürekli olarak sağlamak adına çalışmalarına devam eden Buldan Belediyesi, düzenli olarak gerçekleştirdiği ilaçlama ve çöp konteynerlerinin dezenfekte işlemleri ile çevre ve insan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırıyor. Belediye ayrıca halkın hijyenik gıda tüketmesini sağlamak için düzenli olarak denetimlerde bulunuyor.

0
1748

Özellikle bahar aylarında hem ilçe merkezinde hem de kırsal mahallelerde önemli bir sorun haline gelen sivrisinek, karasinek gibi haşerelerle mücadele için kolları sıvayan Buldan Belediyesi, ilçede daha konforlu ve hijyenik bir yaşam için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Buldan Belediyesi sınırlarında hem ilçe merkezinde hem de kırsal mahallelerinde belirlenen program dahilinde sinek, larva ve haşere ilaçlama ekipleri ilçenin dört bir yanında çalışıyor. Özellikle sivrisineklerin üremelerini ortam sağlayan küçük-büyük su birikintilerine izin vermeyen ekipler, ağzı açık varil, bidon, kanalizasyon hatları gibi bölgelerde de haşerelere geçit vermiyor.

“Konteynırlar Temizleniyor Çöp Kokusu Tarihe Karışıyor”

Başkan Mustafa Gülbay önderliğindeki Buldan Belediyesi tarafından cadde ve sokaklarda yer alan çöp konteynerlerini kötü kokudan arındırmak ve hijyenik bir ortam sağlamak için temizlik çalışmalarını ilçenin dört bir yanında hayata geçirmeye devam ediyor. İlçe merkezi ve Buldan’a bağlı mahallelerin çeşitli cadde ve sokak aralarındaki çöp konteynerlerinin pis kokmaması ve çevrede yaşayan insanları rahatsız etmemesi amacıyla çöp konteynerlerinin aralıksız bir şekilde temizlenirken, çöp konteynerinin yıkıma ve temizleme işi düzenli olarak yapılmaya devam ediliyor. Aslanapa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin konteyner yıkama ve dezenfekte edilmesine yönelik çalışmaları, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı bütün mahalle ve sokaklarında belli aralıklarla yapılıyor.

Zabıta Denetimleri

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay önderliğinde “Sağlıklı Buldan” misyonu ile hareket eden Buldan Belediyesi Zabıta ekipleri; ilçenin dört bir yanında gıda hizmeti veren işletmelere sıkı denetim uyguladı. Denetimler kapsamında halkın hijyenik gıda tüketmesi amacıyla; hijyen kurallarına uymayan işletmelere çeşitli yaptırımlar getirildi. Denetimler kapsamında pazaryerleri, lokantalar, ekmek ve pide fırınları, , balık hali, market ve okul kantinlerinin hijyen kurallarına uygunluğu denetlendi. Denetimler sonucu Buldanlı vatandaşlar hijyen kurallarına uygun gıda alışverişi yapmanın keyfini yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.