ÇERKEZKÖY, KÜLTÜR MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimizde yapımına başlanan Kültür Merkezi’nin kaba inşaatının tamamlandığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköylülerin yıllardır özlemini duyduğu Kültür Merkezi’ne 2018 yılı sonunda kavuşacağını kaydetti.

0
1480

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Otogar’ın yanında bulunan alanda geçtiğimiz yıl 27 milyon TL’lik bir yatırım ile temel attığını ve Kasım ayında bu temelin tamamlanarak, Çerkezköy Kültür Merkezi olarak hizmete açılacağını, yine Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Cengiz Topel Caddesi’nde yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin atıldığını ve yıl sonunda onun da açılışının gerçekleşeceğini söyledi. Toplam 12 bin 764 metrekare alana sahip Çerkezköy Kültür Merkezi bünyesinde, otopark, idare odaları, konferans salonu, kafeteryalar, sanat atölyeleri, tiyatro salonu, sergi salonu, sinema salonu, teknik kütüphane, görsel sanatlar sınıfı, sanat sınıfları yer alıyor.

12 Bin Metrekarelik İnşaat Alanına Sahip

Çerkezköy Şehirler Arası Otobüs Terminali yanında yapımına başlanan Kültür Merkezi projesi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yaklaşık 12 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak olan Kültür Merkezimiz içinde 735 kişilik konferans salonu, 238 kişilik tiyatro salonu ve fuayeleri ile 3 adet sinema salonu bulunacak. İdari birimler ve fuaye alanlarının yanı sıra 9 adet sanat atölyesi, teknik kütüphane, 3 adet plastik sanatlar sınıfı, 1 adet bilim eğitim sınıfı, 1 adet görsel sanatlar sınıfı ve 5 adet de derslik olacak” ifadelerini kullandı.

 

27.6 Milyon Liralık Yatırım

Yaklaşık 27.6 milyon Lira maliyetli Kültür Merkezi projesinin kaba inşaatının tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Kentimiz için büyük öneme sahip olan Kültür Merkezi projemizin temelini Eylül 2017’de attık. Kültür Merkezi kaba inşaatı tamamlandı. Dış cephe çalışmalarının ise yüzde 50’si tamamlandı” dedi. Başkanımız Akay, çalışmaların 2018 yılı sonuna kadar tamamlanarak Kültür Merkezi’nin tüm Çerkezköylü hemşerilerimizin hizmetine açılacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.