Çat Belediye Başkanı, Yerel Seçimler Yaklaşırken, Çat’ı Anlattı

0
97

 

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar “Değişim ve dönüşümü başlattığımız ilçemizin gelecek yıllarını da planlayarak çalışmalarımızı ilk günkü aşk ile büyük bir kararlılıkla sürdürmekteyiz. Yapımı devam eden ve yakın zamanda hizmete açacağımız örnek projeler, farklı yatırımlar ve dikkat çekici hizmetlerimizle Çat’ın cazibesini ve yaşam konforunu artırıyoruz.” dedi.

Yapılan yatırımlarla hızlı bir değişim ve gelişim gösteren Çat’ta yaşanan bu değişim ve gelişimin en büyük mimarı olan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, Çat’ta yapılan yatırımlar ve yaşanan değişimle ilgili dergimize şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikle ilçemize de şehrimize de hoş geldiniz. Göreve başladığımız zaman 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra ilçemizde öncelikli yapılması gerekenleri bir analiz ettik. Erzurum’un ne yazık ki şirin ama küçük ilçelerinden biriyiz. Aslında küçük kelimesi biraz da insanı hüzünlendiriyor. Çünkü ilçemizin büyümesini diğer ilçelerimizin seviyesine gelip güçlü ve de halkın tercih ettiği, göç etmediği bir ilçe haline gelmesi en büyük arzumuz, hedefimizdir. Biz de bu anlayışla bu düşüncelerle görevimize başladığımız zaman Çat’ımızı nasıl geliştiririz, nasıl kalkındıracağız ve de göçü nasıl önler, durdururuz? diye düşündük. Ve şu sonuca vardık: İstihdam ve Çat’ın eski yapılardan arındırılarak yeni modern ve insanların burada ikamet etmelerini sağlayacak evlerin olması gerektiği düşüncesine sahip olduk. Çünkü insanlarımız eskisi gibi bir arada, aile içerisinde yaşamaya eskisi gibi sıcak bakmıyor. Eskiden bu böyleydi ama yeni nesil bu durumu istemiyor. İlçe merkezinde insanların beklentilerini karşılayacak nitelikte yapıların olmaması da insanları büyükşehirlere, batıya doğru itiyor. Buna istihdam alanlarının olmaması da eklenince bu durumlar göçe sebep oluyordu. Biz hayvancılıkla uğraşan bir ilçeyiz. Son zamanlarda hayvancılık gelişim gösterse de insanların konut ihtiyacının karşılanamaması insanları göçe zorlayan birinci nedenlerden biri oldu. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına belediye olarak öncelikle bir beton santrali kurduk. Çünkü inşaatı yapabilmek için hammaddeye yani betona ihtiyacınız var. Ardından Bims fabrikasını kurduk. Yüzde yüzü Çat Belediyesine ait iştirak şirketi ÇATSA’yı kurarak konut yapımı için projemizi hazırladık. Bunların yanında kilitli taş üretim fabrikası ve mobilya fabrikası da kurduk. Konut sorununa el attıktan sonra istihdam sorununu çözüme kavuşturacak olan tekstil fabrikasını da kurarak insanlarımız için yeni istihdam alanları oluşturduk. Bu yatırımların yanında insanlarımıza istihdam sağlayacak başka projelerimizi de hayata geçirmeye başladık. Konut sorunu ve işsizlik sorunu çözülmeye başlanınca bu seferde insanların yaşam standartlarını daha üst seviyelere taşıyacak ve şehrin gelişimine de katkı sunacak farklı yatırımlarla ilçemizi insanların yaşamaktan keyif alacağı bir hale getirmeye çalıştık. Geldiğimiz noktaya baktığımızda bunda da başarılı olduğumuzu görüyoruz.

“Kendimiz Üretiyoruz”

“Sıla Kent Konutları Çat’ın Cazibesini Artıracak”

“Gençlik ve Yaşam Merkezi Tüm Beklentileri Karşılayacak”

“Çat Belediyesi Ticaret ve Sanayi Sitesi Yakında Hizmete Girecek”

“Hayvan Pazarı Açılış İçin Gün Sayıyor”

“Lavanta Bahçesi Oluşturduk”

“En Büyük Hayalimiz Çat’a MYO Kazandırmak”

“İslam Eserleri Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Tahsis Edildi”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.