“CANLA, BAŞLA, İLK GÜNKÜ HEYECANLA YOLA DEVAM”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bilecik Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen, Belediye Başkanı Nihat Can, “Doğduğumuz büyüdüğümüz kıymetli hemşehrilerimiz ile aynı havayı suyu paylaştığımız, Dirilişin, Kuruluşun Şehri Kutlu memleketim Bilecik’imize ilk günkü aşkla HeyeCAN’la azim ve kararlılıkla yola devam etmenin haklı hazzını, mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

0
1505

15 yıllık belediyecilik deneyimiyle Bilecik Belediyesi’nde Özel kalem müdürlüğü, başkan yardımcılığı, başkan vekili ve Başkanlığına kadar gelen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde Bilecik Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Belediye Başkanı Nihat Can ile Bilecik’te yapılacak yeni proje ve yatırımları konuştuk. Belediye Başkanı Nihat Can gerçekleştirilen toplantı ve adının açıklanması hakkında yaptığı ilk açıklamada; “Bugün mutluyuz ve heyecanlıyız. Çünkü doğduğumuz şehre hizmet etmek için yola girmenin memnuniyetini yaşıyoruz’’ ifadelerini kullanarak, “Doğduğumuz büyüdüğümüz kıymetli hemşehrilerimiz ile aynı havayı suyu paylaştığımız, Dirilişin, Kuruluşun Şehri Kutlu memleketim Bilecik’imize ilk günkü aşkla HeyeCAN’la azim ve kararlılıkla yola devam etmenin haklı hazzını, mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Ankara’da AK Parti Genel Merkezimizde; Liderimiz, Devlet Başkanımız, AK Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerde Bilecik’imizi belediye başkanlığında aday gösterilerek yola devam etmenin onurunu yaşıyoruz. Bilecik benim şehrim. Bilecik rastgele bir toprak değil. Atalarımızın bize yadigarı olan bu kutlu topraklarda Yeni ve Güçlü Türkiye Yolunda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hep birlikte ulaşmak için bizlerde var gücümüzle çalışmalarımızı, kararlılıkla hemşehrilerimizin bizlere duyduğu güven ve istikrarla sürdüreceğiz. Bizlere bu görevi tevdi eden başta Cumhurbaşkanımıza, değerli hemşehrilerimize, bu onurlu bayrağı devraldığım Sayın Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya, İl Başkanımız Fikret Karabıyık’a, İlçe Başkanımız Nail Öztürk, Kadın Kolları Başkanımız Ümran Erdoğan Karayiğit, Gençlik Kolları Başkanımız Onur Karaman ve bütün değerli dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah bizler de Bilecik’imiz için hemşehrilerimiz için projelerimizi ivedilikle beyan edip hemşehrilerimizin bize verecekleri bu görev ile büyüyen ve yükselen değer Bilecik’i hazırlamaya koyulacağız. İlk gün dediğimiz gibi ‘’Canla Başla İlk Günkü Heyecanla’ diyorum.’’ Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olsun’’ dedi.

 “HAYAL ETTİĞİMİZ PROJELERİ HEP BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Yeni dönemde gerçekleştirmeyi hayal ettikleri projelerin olduğunu ve bu projeleri hep birlikte hayata geçirmek için Canla başla çalışacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Nihat Can, Bu projelerle ilgili dergimize yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Yeni dönemde bizim Bilecik için hayal ettiğimiz projelerimiz tabiki var. Biz öncelikle Sayın başkanımız ve Milletvekilimiz Selim Yağcı döneminde başlamış olduğumuz projelerin tamamlanması noktasında gayret gösteriyoruz. Bunun yanında da Bilecik’imizin daha da güzelleşmesi noktasında kendi fikrimce, zikrimce bazı değişik dokunuşlarla da şehrimizi güzelleştirmek için gayret gösteriyoruz.

“Türkiye’nin Projesi; 1299 Uluçınar Projesi”

Yeni dönemle ilgili en büyük projemiz; sadece Bilecik’in değil tüm Türkiye’nin projesi olacak olan 1299 Uluçınar projemiz. 2000 dönümlük bir alanda, 4 bölüm halinde yapacağımız 1299 Uluçınar projemizi Sayın Cumhurbaşkanımızın himmetiyle, Sayın vekilimiz ve bakanlarımızın destekleri ile bu projemizi hayata geçireceğiz. Özel Tasarım 11 Tematik Alandan ve tur rotalarından oluşacak 1299 Uluçınar Tematik Parkta; Osmanlı Müzesi, Her yönden görülebilecek Sembol Anıt, Seyir Terası ve Osmanlı Bahçeleri, Üzüm Bağları ve meyve bahçeleri, Eğitim, ilim, irfan, kültür ve sanat külliyesi, Osmanlı’da tören kültürü alanlar, Osmanlı yemek kültürü, atölyeler ve restoran, Doğal yaşam alanına kurulu 120 kişi kapasiteli Oba Otel, Etnospor Olimpiyatları’nın yapılacağı, at ahırlarının da yer alacağı açık kapalı spor alanları, Geleneksel Osmanlı Çarşısı ile Osmanlı’da gündelik hayatın ve mahalle kültürünün birebir yaşanacağı Osmanlı Evleri Sokağı yer alacak.

 “Botanik Bahçe ve Teleferik Projeleri Önceliklerimiz”

Bunun yanında millet bahçeleri ve meydan projelerimiz var. Bunları da en güzel şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunun yanında Sayın Başkanımızın da hayali olan ve gerçekleştirmeyi çok arzuladığımız projelerimizden biri de teleferik projesi. Bunu hayata geçireceğiz. Edebali’den kent ormanı dediğimiz noktaya çıkan teleferik hattı projemizi yeni projelerimiz arasında kesinlikle öncelik vereceğimiz projelerimizden biri olacak. Bunun yanında yine botanik bahçe projemiz var. Bunun temel çalışmalarını şimdiden atmak arzusundayım ama devam eden çalışmaların tamamlanması önceliğimiz var. Yeni yatırımları yeni döneme sarkıtarak gerçekleştireceğiz. İçerisinde envai çeşit çiçek ve bitkilerin olduğu, dinlenme ve sosyal alanlarıyla insanların huzur bulacağı özel bir yer olacak. Tamamlandığında kültürel zenginliklerin doğal güzellikler ile buluşacağı projemizde yok yok. Seyir terasları, doğal yürüyüş yolları, süslü çeşmeler, kristal sera, kafeteryalar ve restoranlar, doğal görünümlü süs havuzları ve envai çeşit süs bitkileri ile donatılacak. Çiçeklerin eşsiz kokusu ile hemşerilerimiz ve gelen ziyaretçilerimiz kendilerini cennetten bir bahçenin içerisinde bulacaklar. İnşallah tamamlandığında sizleri de diğer misafirlerimizi de bu güzel ortam da ağırlarız. Bu projemiz gerçekleştirmek istediğimiz ve gerçekleştireceğimiz önemli projelerimizden biri.

“Sosyal Hizmetler ve Turizm Noktasında Eğilimimiz Olacak”

Şehrimize vizyon kazandıracak ve gelişimine farklı boyutlar kazandıracak önemli projelerimizin yanında şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda da planlamalarımızı yapıyoruz. Bilecik içerisinde önemli olan altyapılarımızın birçoğunu bitirdik ama yeni merkezler oluşturmak istiyoruz. Dolayısıyla yeni alanların açılması ve bunların altyapılarının yapılması noktasında çalışmalarımız olacak. Belediyecilikte altyapı yapacağız, parke döşüyoruz. Biz bunları artık demek istemiyoruz. Bunlar zaten genelde olması gereken şeyler. Bu alandaki eksiklerimizi ve yeni ihtiyaçları hızlı bir şekilde gideriyoruz. Bizim bunların dışında Sosyal hizmetler ve turizm noktasında eğilimimiz olacak. Şuan da Bilecik’e gelen yıllık 1 milyon turist sayımız var. Burada eksimiz nedir? Burada eksiğimiz; 4 veya 5 yıldızlı bir otelimizin olmaması, gelen turistin günübirlik gelip gitmesi. Bunun önüne geçmek noktasında yatırımcıları da devreye sokarak, onlarla bir araya gelerek gelen turisti en azından bir gece veya daha 2 gece konaklayabileceği alanların oluşmasını sağlayıp Bilecik’te konaklamalı turizmi canlandırmak. Bu bizim temel felsefemiz.

“Devletimiz ve Özel Teşebbüsün Destekleriyle De Gerçekleştireceğimiz Projelerimiz Var”

Belediye olarak kendi imkânlarımız çerçevesinde gerçekleştireceğimiz yatırımların yanında devletimizin ve özel teşebbüsünde destekleriyle Bilecik’e kazandıracağımız önemli projelerimiz var. Hastane noktamız sıkıntılıydı. Allah’a şükürler olsun devletimizin desteği ve gücüyle bu sıkıntımız çözüldü. Fakat İlimizde özel bir hastane eksikliğimiz var. Bunu da yine yatırımcılarımız aracılığıyla çözmek arzusundayız. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Kısmet olursa bunu önümüzdeki dönem neticelendirmek istiyoruz. Yine özel okul noktasında bir eksikliğimiz var. Bu 3 tane temel özel noktalardaki eksiklerimizi de yine özel teşebbüslerle gidereceğiz. Bu 3 yatırımı kim yaparsa yapsın hem kendisi hem de Bilecik kazanacaktır. Bu Bilecik’te en acil şekilde yapılması gereken yatırımlar. Bunlarla ilgili birkaç görüşmemiz oldu. Sayın vekilimizle beraber süreci takip ediyoruz. Bilecik’in önümüzdeki yıllarda daha nezih, daha ferah ve daha güzel noktalara getirmek için tüm gayretimle Canla, başla ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.