“ÇABAMIZ; HAVZA’YI BİR ADIM DAHA İLERİ TAŞIMAK”

Havza’yı bir adım daha ileriye taşımak ve vatandaşın refah seviyesini daha yukarılara çekebilmek adına mücadele ettiklerini ifade eden Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, “Bizim tüm çabamız Havza için. Havza’nın daha da gelişmesi ve ileriye gitmesi için yoğun bir şekilde çalışmaya ve hizmet üretmeye devam ediyoruz.”dedi.

0
1407

Havza’da Doğalgazın Verilmediği Hiçbir Sokak Kalmayacak

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, bu yıl içerisinde Havza’da devam eden doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlanacağını ve Havza’da doğalgazın verilmediği hiçbir sokağın kalmayacağını söyledi.

Havza Belediyesi ile yüklenici firma olan Akmercan Şirketler Gurubu arasında 2018 yılı çalışmalarını kapsayan mutabakat protokolü imzalandı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, bu yıl Havza’daki doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlanarak ilçede doğalgazın verilmediği sokağın kalmayacağını söyledi. Havza Belediyesi ile yüklenici firma arasında imzalanan ve ilçede 2018 yılı içerinde yapılacak olan doğalgaz altyapı çalışmalarını içeren mutabakat protokolü Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Akmercan Şirketler Grubu adına Genel Müdür Yunus Kesgin tarafından Havza Belediyesi Başkanlık Makamında imzalandı. Atılan imzaların ardından  Akmercan Şirketler Grubu Genel Müdür Yunus Kesgin, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e bu yıl yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kesgin bu güne kadar ilçede 108.77 kilometrelik doğalgaz hattı çekildiğini belirterek; “Bu yılsonunda ilçede 125 kilometrelik bir çalışma tamamlanmış olacak. İnşallah yılsonunda Havzanın tamamı doğalgaza kavuşacak.” Dedi.

Gerçekleştirilen protokol imzalama töreninde anlaşmaya varılmasının ardından açıklamalarda bulunan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yaptığı açıklamada; “Gördüğünüz üzere her çalışmamızda olduğu gibi ilçemizin doğalgaz projesi kapsamında da imzalarımızı şeffaf bir anlayışla herkese açık bir şekilde atıyoruz. Havzamızın bir adım ileriye gidebilmesi ve vatandaşın refah seviyesini yukarılara çekebilmek adına mücadele ediyoruz.  Yapılan protokol gereği 2018 yılı 6 mahallemizde çalışmalarımız devam edecek. Dağıtıcı firma tarafından bu yıl ilçede yaklaşık 16 kilometrelik doğalgaz hattı çalışması yapılacak. Havza Belediyesi olarak bizlerde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı bölgelerde zaman kaybetmeden yol yenileme çalışmalarına başlayacağız. Bu yıl ilçemizde doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlanarak doğalgazın verilmediği sokak kalmayacak. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İmzalanan protokol sonrası Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Akmercan Şirketler Grubu Genel Müdür Yunus Kesgin Sondaj Mahallesinde devam eden doğalgaz altyapı çalışmalarını incelediler. Kesgin yapılan mutabakat doğrultusunda Havza’da çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.